Stomp - zazrak v boji s burinou?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?) 
2.12.2012 18:07, zobrazeno: 37846x

Zdravim vsetkych bojovnikov s burinou! Nakolko sa moje zahradkarcenie za posledne dva roky zvrhlo (od konca maja tak do oktobra) na tu neprijemnejsiu cast - 95% casu straveneho na zahrade vytrhavam burinu - a to ma pomaly prestava bavit,  kedze susedia aj tak nepleju, takze vetrik a vtaky mi zahradu zanesu semenami ci chcem, ci nie, planujem buduci rok nasadit chemiu. Rada by som sa preto spytala skusenejsich pouzivatelov STOMPu (alebo ineho zazraku), ci je to naozaj taky vseliek, ako sa tvari. Tj do mrkvi, rajcin, uhoriek, cesnaku, hrachu, fazule, cibule, kukurici... a kam sa strekne, tam 3 mesiace burina neporastie :) Ide o tom, ze mam na zahrade najma jednorocne plevele, tak by mi mohol pomoct. Ide mi o vase skusenosti - je mozne aplikaciu opakovat po tych 3 mesiacoch, co posobi? t.j. vidim to na postrek na jar a potom koncom leta. Pozorujete nejaky vplyv na kvalitu a kvantitu zeleniny? (Prosim o zdrzanie sa komentarov typu "preco tam lejes chemiu, motyka to spravi"... to viem. hladam alternativy, debat o hobby zahradkach bez chemie, pouzivanej chemii i chemii v supermarketovej zelenine je tu dost.)  adri

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 2.12.2012 18:27

Zdravím vespolek.

Mám na to stejný náhled jako Vy. S malým rozdílem. Problém nevidím ve zkušenostech, na agromanuálu je podrobný popis, ale v možnosti nákupu přípravku. Nenašel jsem jakýkoliv zdroj, kerý by nabízel balení menší než 5 litrů a to je hlavní překážka. A nemám nikoho, s kým bych se o tak velké balení podělil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?), 2.12.2012 18:35

Co sa tyka agromanualu, mate pravdu, ale mna zaujimaju konkretne skusenosti (napr. pani Evy z Hornej-Dolnej), ktora mi napise "je to naprd, po mesiaci buriny, ako by som nestriekala" alebo "je to zazrak, okrem kulturnych rastlin ani bylka" :))))

Co sa tyka maleho maleho balenia, tu v SR je k dostaniu 50ml/2,40€, 100ml/3,40€ aj 250ml/7,20€... takze na jar asi do toho idem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.132 (?), 2.12.2012 18:55

Neni na Slovensku k dostani fungicid SWITCH v malem baleni? Zde byl letos povolen, prodava se 1 kg, coz je mnozstvi na 1 hektar. Udajne se v malem baleni prodava v Nemecku, ale zatim jsem tam nebyl. Se Stompem zkusenosti nemam, ale v diskusich o nem byla zminka, zrejme to funguje jak ma. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?), 2.12.2012 19:07

ad SWITCH: ani u nas som ho zatial nevidela v mensom ako jednokilovom baleni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?), 4.1.2013 18:00

Mam takú taktickú otázku pre tých, ktorí STOMP používajú: čo po tých 12-tich týždnoch, kedy už prípravok nefunguje? Je mnoho rastlin, ktoré mam v záhrade dlhšie ako 3 mesiace, sú už veľké, čo potom?  adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.210 (?), 6.1.2013 16:44

Jedna z nejbezpečnějších alternativ je rozdělit obdělávanou část zahrádky na dvě části. Na jedné pěstovat zeleninu, na druhé pěstovat co roste rychle na zeleno, kyž to půjde dobře, tak se vám to může podařit třikrát. Aby to bylo ještě lepší, tak zarývat dusíkaté vápno, při podzimní přípravě půdy. Příští rok vyměnit. Na zahrádku se musí s láskou, nevyhýbat se manuální činnosti. Vždycky na ty plevelné prevíty včas vyrukovat, a stejně se jich nikdy úplně nezbavíte.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eugen - (40) - 51.61 (?), 10.4.2013 10:19

Dá sa stomp použiť aj na kukuricu? Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 155.121 (?), 10.4.2013 11:30

Ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
eugen - (40) - 51.61 (?), 10.4.2013 17:46

Srdečná vďaka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika