Roundup Energy 450 SL - zkušenosti?



Stránky: 1,  2   
host - 84.188 (?) 
17.6.2008 14:03, zobrazeno: 20341x

Má někdo, prosím, zkušenost s tímto druhem Roundupu? Podle reklamních plků výrobce by měla účinná látka rychleji pronikat přes list a rychleji se rozvádět do kořenů.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 133.184 (?), 21.10.2008 16:59

Zkušenosti z Roundupem.    Já jsem zase dostal od známého sklenici roundupu ale bez etikety, asi odlito z velkého balení ale nevím jak se ředí, nejhorší na tom je že to neví ani ten známí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.34 (?), 21.10.2008 18:16

Obvykle postačí koncentrace okolo 3%; pro rychlejší účinek může být vyšší (třeba 5, ale i 10%, což už je ovšem zbatečné); pro pomalejší účinek je možné použít koncentraci okolo 1% (ale třeba všechno nezničí a trvá to déle).

Je dobré přidávat smáčedlo (Cittowet, Trend apod.) a ještě trochu dusíkatého hnojiva síranu amonného (rostliny pak roundup lépe přijímají - jsou "ošáleny" hnojivem).

Stříkat možno kdykoli, když je něco zeleného vidět - tedy i v tuto dobu (prakticky do zámrazu - vyzkoušeno, stejně účinné jako za plné vegetace); nemělo by brzo po postřiku pršet a samozřejmě nestříkat na mokré rostliny (po dešti nebo ráno za rosy).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.140 (?), 21.10.2008 19:31

Děkuji za rady tak že 3%rostok na trávu a kopřivy u plotu bude dostačující?DĚKUJE děda z babčou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kozelka - (21) - 249.16 (?), 27.10.2008 8:47

Myslím si, že rady ohledně jen koncentrace mohou být zavádějící. Roundup se aplikuje v dávce 30 ml na 100m2. Doporučená dávka vody je 1l. To je základ, ta koncentrace nyní vychází na 3%. Je ale potřeba spočítat také plochu, na kterou to chci aplikovat, protože někdo s tím je schopen udělat 50 m2  a někdo 200m2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 239.96 (?), 27.10.2008 10:00

Při výpočtu je potřeba taky vzít v úvahu koncentraci toho kterého Roundupu, objevuje se v několika koncentracích - 180, 360, 480 g/l a možná i jiných. Ostatně i doporučená koncentrace se mění podle druhu plevele, takže jednoznačně poradit není tak snadné, jak se na první pohled zdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kozelka - (21) - 48.64 (?), 28.10.2008 19:58

Je to tak, jak píšete. Napadá mě jeden Murphyho zákon: Když všechno selže, zkus použít návod. Možná bude na té lahvičce.....

Ale vážně, myslím, že Roundup Energy není zatím v ČR zaregistrován (ale např. v Polsku ano). V podstatě jde zase jenom o glyfosát, i když v koncetraci 450 g/l. Tak ho použijete méně, ale zase za něj více zaplatíte. Ostatně přípravků s účinnou látkou glyfosát se vyrojilo více - jde o tzv. generika, protože účinná látka už není chráněná. Mám jednu oblíbenou stránku stran zaregistrovaných pesticidů: http://www.srs.cz/pls1/pp_public/rpg10a$.startup - tam najdete úplně všechno i s návodama

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 239.96 (?), 28.10.2008 21:59

Roundup Energy 450 SL, pokud vím, do ČR během letoška vozil někdo právě z Polska a prodával různě prostřednictvím internetových inzertních serverů (kterých, není důležité).

Žádnou zkušenost s tímto konkrétním přípravkem nemám, koupil jsem ale od známých litr Roundupu 360 SL, který byl také koupený v Polsku, ovšem vyrobený byl v Belgii. Zabral spolehlivě a byl za cenu generika, takže si nestěžuji. Jediné minus bylo, že jsem si z návodu musel neustále přepočítávat hektary na metry čtvereční

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.2 (?), 25.1.2009 20:52
Roundup je známým produktem firmy MONSANTO. Tato firma byla hlavním dodavatelem přípravku Agent Orange při válce ve Vietnamu. Výsledky jsou známé. Podobných výrobků od jiných firem je dost. Nevím jak Vy, ale od firmy MONSANTO já nic nekoupím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.234 (?), 20.6.2012 13:04

Studie dokazují, že Roundup:

    Kontaminuje pitnou vodu.
    Poškozuje DNA.
    Způsobuje neplodnost.
    Je karcinogenní a neurotoxický.
    Ničí buňky ledvin.
    Působí vrozené defekty novorozenců.
    Nachází se ve všech zkoumaných vzorcích moči v Německu.
    Umožňuje vznik superplevelů.
    Při vdechování ničí buňky krku a plic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika