Roundop, hlíva ústřičná a likvidace pařezů a kořenů v nepřístupných místech



host - 208.138 (?) 
28.8.2013 14:26, zobrazeno: 4707x
Zdravím. Likviduji náletové dřeviny v pásové výsadbě rybízu. A některé už dost velké. Natření řezné rány Roundopem spolehlivě znemožní jejích dalšímu obrůstání, ale neřeší likvidaci pařezů a kořenů. Mechanická likvidace, přip. spálení nepřipadá kvůli spleti kořenů a keřů vůbec v úvahu! Tak mně napadlo naočkovat na ně po nějaké době sadbu hlivy. Má s tím někdo zkušenost? Do jaké míry je Roundop pro dřevokazné houby toxický? Dále mně ještě trápí v těch rybízech výmladky podnožových myrobálanů. Ale to je asi mimo pravidelního stříhání neřešitelné... Děkuji za případné postřehy. Rafael
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 28.8.2013 15:46

Myrobalán lze ničit herbicidy typu stimulátoru růstu. Hlíva se chytne málokdy. Ihned po uříznutí zatřít Roundupem. Za 2 - 3 roky pařezy zetlí. Myslím, že houby nepoškozuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.60 (?), 28.8.2013 17:34
Z použítí herbicidů na myrobalán vyrůstající z kořenů mám strach, že uškodím stromům. Taktéž tu hlívu mám obavu naočkovat na pařezy myrobalánů vyrůstajících zjevně z kořenů švestek. Roundop proto používám jen na dřeviny, které nemají žádnou vazbu na sad. Že se hlíva na pařezech dost špatně ujímá, teda, že dost neochotně vytváří plodnice i když podhoubí se rozrůstá, jsem po létech zjistil. Přičítám to hlavně tomu, že jsem se vždy snažil uříznout strom co nejníže. Zároveň s okolním terénem nebo po odkopání ještě níže. Že vlastně plodnice neměly z čeho vyrůstat. Že musely prorůst vrstvou hlíny. Teď v těch rybízech nechávám pahýly. Ale nejsem si jist, zda se ta hlíva po ošetření Roundopem na nich vůbec ujme. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika