Prosim pomozete s identifikaciou



Stránky: 1,  2   
host - 217.58 (?) 
3.7.2015 10:20, zobrazeno: 6693x

dobry den

koncom aprila sme vyrovnali staru zahradu, naviezli tatru ornice a zasiali travnik. travnik bol asi 6x koseny.

objavili sa v nom nejake buriny (plevele),ktore planujem postriekat selektivnym herbicidom. to sme aj ocakavali a planovali.

neocakavali sme vsak, ze vo velkom mnozstve sa objavi toto, co prikladam na obrazku.Predtym to v tej zahrade nebolo, takze asi to bolo v tej navazke.  Mam pocit, ze kosenim sa rozmnozuje a jednodlive kusy su silnejsie (hrubsie listy tahajuce sa do sirky pri zemi, neskor zacnu rast hore)

netusim co toje. vie mi prosim niekto poradit? nech viem s cim bojujem. zahradu mam cca 500m2 a totohla je asi na polovici.

viac foto je tu

http://imgur.com/a/ua6gh

burina
burina
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 10.15 (?), 3.7.2015 10:44

Ježatka kuří noha?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.58 (?), 3.7.2015 11:01

dakujem, asi ste sa trafili. ta stvrta fotka z hora je presne to, co mam na zahrade. 

ostatne fotky neviem posudit, nikdy som to nenechal vyrast az tak vysoko.

myslite, ze mozem pouzit bofix? ze zaberie? obavam sa toho, ze kedze je to druh travy, tak bofix nezaberie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.58 (?), 3.7.2015 11:08

asi si odpoviem sam :-)

podla toho co som sa tu docital, tak asi musim pockat az na zimu a mraz :-)

Nebezpečná ježatka kuří noha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.96 (?), 3.7.2015 12:22

Je to jednoletka, ale nenechte si ji vysemenit!!! To byste měl příští rok víc ježatky než ostatní trávy. Musíte často sekat, aby neudělala semena.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mirabh - (1) - 148.110 (?), 18.7.2015 20:37

Prosím poradí mě někdo stimto plevelem v trávníku? Nevíme co to je a jak se toho zbavit?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 18.7.2015 20:42

To je černohlávek. Já všechny plevele z trávníku vytrhávám resp. vyrypavam. Jen svlacec jsem roundupovala, snad to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.10 (?), 19.7.2015 22:56

Prosím poradí mě někdo s tímto plevelem v trávníku?:Nevíme co to je a jak se toho zbavit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.7 (?), 21.7.2015 11:11

Dobrý den - chtěl bych Vás přátel požádat o radu. V trávníku (založený jako travní koberec před ca. čmi roky) se mi objevila lipnice roční. Vím že s tou je těžké bojovat. selektivní herbicidy u nás nejsou a nebo jsou zakázáné, takže vertikutuju, trhám, vyčesávám pískuji a upravuji závlahu jak o živt... ale pak tam mám ještě jednoho neřáda - souvisí to s tou Lipnicí roční (např. stádium po odkvětu)???... a nebo je to něco jiného? Je to taková dužnatější tmavě zelená tráva, s širšími listy, která roste jak jednotlivě tak i ve větších plochách, Když jtu trávu vytrhnu, tak to má silnější stéblo a kořínky jsou jakoby "plstnaté" Když tuto mrchu seseknu na nižší výškusekačkou, ty stonky jakoby "uschnou" a zbydou v trávě taková dřevnatá pichlavá párátka, V takových místech neroste jiná tráva a když tehle neřád seschne, lze ručně vytrhávat celé plstnaté plochy a zůstanou tam holá, hnědá místa bez trávy... Moc děkuji za Vaše reakce... co s tím, případně jaký postřik /kromě Roundupu). Už si připadám jak Bédda Trávníček... ale ten plevel pořád vítězí... Martin


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.7 (?), 21.7.2015 11:18

A takhle to vypadá když to trochu seschne a protrhá se to... Žádná další tráva (a to je ještě takový "normální příklad"  Po vertikutaci je to mnohem horší... a ta silnolistá mrcha je na snímku vidět jak je v trávě rozprostřená...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika