Poškození Roundapem



Stránky: 1,  2   
ivka.h - (10) - 227.46 (?) 
28.7.2012 9:50, zobrazeno: 10543x

O problémech se sousedem psát nechci, jen bych potřebovala vědět, zda napáchané škody, které mi způsobil je možné nějak napravit? Ve zkratce mám postříkané keře výška cca 2.5 m jsou to okrasné keře zlatice, kolkvicie,  buddleja, svída, tamaryšek a pod. nějakou chemikálií. V loňském roce mi je také postříkal a všechny odešly. Letos jsem si toho všimla včera. Nové výhonky jsou spálené.- hnědé a po zatřesením s keřem opadávají listy. Můžete mi prosím poradit co je možné pro záchranu udělat? iva

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 28.7.2012 10:08

Roundap nijak nelze z rostliny vymýtit (je to v kořenech) soused si vás asi hodně váží jelikož roundap dnes není nijak levný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.229 (?), 30.7.2012 13:17

Dobrý den, mně udělal soused to samé. Je to navíc místostarosta. Jak se budete bránit? Já jsem mu to říkala a on mi odpověděl, že je mu to líto. Přišla jsem o půl zahrady. A pak mi tvrdil, že Roundup působí do dvou dnů, ale není to pravda. Může působit až 70 dnů. Ale určitě to tak nenechám. Napište, co budete dělat Vy? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 30.7.2012 15:57

Pokud si jste Ivko jistá, že to byl opravdu totální herbicid, pak není co ztratit. Zkusila bych zasažené rostliny seříznout co nejníž nad zemí - třeba je transport toho herbicidu v rostlinách pomalý, a do kořenů se ještě nedostal. Pak bych koupila kameru nebo alespoň fotopast, která by snímala zahradu. Pokud byly rostliny vzrostlé, jedná se pravděpodobně o trestný čin, protože škodou není pořizovací cena rostliny, ale podstatně vyšší cena vzrostlého keře nebo stromu (odhadci na to mají tabulky). Člověk ale musí mít důkaz, že poškození bylo záměrné (svědek, záznam s datem). Pak jít na policii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 31.7.2012 14:55

Jestli to už jde na té rostlině vidět, tak to je v kořenech na 100%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pestitel.cz - (9) - 228.59 (?), 9.6.2013 11:30

Dobrý den

Postříkal jsem brambory roundapem po výsadbě ale byly dost naklíčené a vyrašily dřív než obvykle, takže mi pěkně zežloutly.Jestli bude vůbec nějaká úroda a taky mám obavu aby se ten sajrajt nedostal do hlíz? Budou brambory poživatelné?Příště radši postříkám jen na mandelinku Děkuji za případné příspěvky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 9.6.2013 12:10

Po výsadbě brambor bývá - je půda nezaplevelená, pole je čisté. Uniká mi smysl toho postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 9.6.2013 12:12

No ked zezloutly, a dalej nevegetuju, tak uroda nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.228 (?), 9.6.2013 16:07

To chcete říct, že jste postříkal již vyrašené brambory? Stříkal jste je z letadla, že jste je neviděl? Brambory v zemi, tedy hlízy pod povrchem, nemůže postřik roundupem zasáhnout. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.94 (?), 18.11.2013 19:42

Asi vychazite z propagacniho materialu vyrobce a ten nikde netvrdi, ze je to jedovate pro cely potravni retezec, protoze by prisel o zisky. Biorozlozitelnost je jen krasny obchodni trik. Ve skutecnosti se na takto osetrenych pudach nasledne pestovane rostliny napapaji tech zbytku a pak i zvirata a lidi a postupne dle davek se odriznou od schopnosti dostat od sebe ziviny - vyhladovi zevnitr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika