Plevel v nově vznikajícím trávníku



Violeta - (23) - 3.114 (?) 
8.5.2013 18:57, zobrazeno: 4352x

Dobrý den,

měla bych na vás dotaz ohledně plevele na zahradě. Hodlám založit trávník, na kusu zahrady již mám, na větší ploše je plevel, který je na obrázku (muří noha nějaká). Dnes jsem zryla asi 6m2 jílovité půdy a  těchto (především) kořenů bylo tři kýble. Roundup plevel nezahubil, navíc to má dlouhé kořeny i půl metru a zahrada je tím celá prorostlá. Nedělám si iluze, že co jsem zryla, pár kořenů nezůstalo. Otázka je, co s tím - rýt dál? Měla bych tak na půl roku zábavu, to je pravda. Nebo namíchat silnější Roundup? Krom toho, soused má tímto také pokrytou komplet zahradu, o kterou se nestará, takže předpokládám, že když se toho zbavím u sebe, stejně ta potvora přileze.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 149.89 (?), 8.5.2013 19:03

jak se sousedi nestarají o travník tak jsou veskeré snahy o pekny trávník nekonečné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 8.5.2013 20:23

Vypadá to jako pýr. Je zvláštní, že to Roudup nezlikvidoval. Dala jste mu čas? Ještě bylo chladno, působí tedy pomalu. Existují graminicidy, herbicidy na trávy, nezničí dvouděložné. Najdete je v agromanuálu. Ale fungují velmi pomalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.215 (?), 8.5.2013 21:02

Myslím, že jsem někde četl, že pýr je na roundup citlivý až od fáze 4 pravých listů. Takže jestli to tazazelka stříkala dříve (nebo kultivovala dříve než za cca 3 týdny po postřiku), pak mu roundup neublížil.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.231 (?), 8.5.2013 23:29

Je to pýr. Nechte ho pořádně narůst a pak stříkejte Roundupem v ředění podle návodu. Větší koncentrace je nesmysl. Nejcitlivější je v době metání.Jestli máte zahradu hodně prorostlou budete muset postřik opakovat.Na pracně vykopaném kusu vzejde ze zbylých kořenů později. Nebo si udělejte trávník z pýru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika