Pampeliška, pýr, pcháč - zlikviduji vytrháváním?



host - 90.235 (?)
25.4.2014 8:43

Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 90.235 (?), 25.4.2014 8:03

Ještě dotaz - dá se Targa použít pod tůjemi, aniž by je poškodila? Vím samozřejmě, že tůje mezi trávy nepatří, ale co jsem slyšela, jehličnany jsou na chemii citlivé.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 25.4.2014 8:15

Určitě se použít v tůjích Targa (i Agil) dá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.235 (?), 25.4.2014 8:43

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.235 (?), 25.4.2014 15:08

Všem přispívajícím děkuji za reakce. Na základě vašich zkušeností jsem podlehla tlaku souseda zkušeného zahrádkáře a vzala jsem do ruky neředěný round-up a štěteček. I když jsem přesvědčená, že mi nikde nic neukáplo kam nemělo, přesto se děsím, která z mých oblíbených rostlinek čistku nepřežije. Prý některým vadí i výpary z těchto herbicidů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.162 (?), 25.4.2014 17:11

Čistě teoreticky, pokud vám někde roste plevel, tak to znamená, že jsou na tomto místě nevyužité zdroje. Pak jsou dvě možnosti: buď okolní rostliny ještě nedosáhly své konečné velikosti a časem po odstranění plevele tyto zdroje využijí ony, nebo už dosáhly konečné velikosti a i po odstranění plevele zůstane místo nevyužito. Pak vám tam ten plevel poroste stále znovu a znovu. V tomto případě by bylo řešením plevel odstranit a nahradit ho jinou rostlinou, která vám bude vyhovovat více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.235 (?), 25.4.2014 21:23

Máre pravdu, ve skalce jsou i holá místa. Ale skalničky jsou třetí rok, růže a levandule loni sázené. Takže se ještě rozrostou. Některé pampelišky vyrostly pod kanadskými borůvkami. Ale rozhodně děkuji za tip, tento pohled mě nenapadnul. Pokud se letos některá plocha letos víc nepokryje, dosadím tam něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.235 (?), 25.4.2014 21:26

Část skalky loni vypadal takto:

Záhon jsem ale loni ještě rozšíříla a nejvíc plevele je v loňi založené části.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.177 (?), 7.7.2014 13:42
Předpokládám, že to nikdo z vás ani nezkoušel a hned podlehl monsantovské mediální masáži. Jedině s pýrem to možná nejde, ale pcháč i pampeliška jde likvidovat vytrháváním, i pokud se nepodaří vytrhnout s celým kořenem, tak se tím skutečně čím dál víc oslabuje a listy jsou stále menší. Navíc to jde po usušení prodat jako léčivou rostlinu, ovšem bez pesticidů samozřejmě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.253 (?), 8.3.2015 19:30

Kromě vytrhávání lze pampelišky zlikvidovat pomocí králčka.   Bude za ně vděčný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 8.3.2015 19:40

Pampelišky nikdy nezlikvidujete ani pravidelným vytrháváním, ani pomocí spásání králičky.Po utržení nadzemní části rostlina revitalizuje od kořene v zemi.Pomáhá vyrytí kořene, herbicid... možná taky nasypané nehašené vápno středem na růžici.Po odkvětu, a roznesení semen padáčky za pomocí větru, příští rok opět a znova... sysyfofská práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika