Ničenia plevela



host - 227.37 (?) 
23.4.2014 14:19, zobrazeno: 6584x

Zdravím. Na jeseň som pooral cca 4 árovú záhradu kde sa niekoľko rokov nič nepestovalo. Chcem záhradu zúrodniť a zasadiť zemiaky. Teraz mi ale celú plochu nanovo prerástla burina (púpava, chren...) tak že s traktorikom sa do toho ani nedostanem. Ako sa toho zbaviť? použiť totálny herbicid ešte pred výsadbou zemiakov?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.214 (?), 23.4.2014 20:51

V podstatě jste to sám naznačil: jiným spolehlivým způsobem se vytrvalého plevele nezbavíte.

Tedy nyní postříkat, aý herbicid zabere - porost výrazně sežloutne - pak zpracovat - zorat, následně osázet...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 23.4.2014 22:06

Ale jestli to je hodně zarostlé, tak bych se to snažil letos zbavit plevelů (glyfosátem). A sázet až za rok. Ten plevel hyne pomalu. A půda se musí propracovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 23.4.2014 23:05

No aby plocha neostala neosadena, tak by som vysial a zapracoval aspon 2-3x zelene hnojenie. 

Inak ak by ste sadili este tento rok tak neviem ako by reagovali zemiaky na zvysky herbicidu v pôde... napr. rajcinam by to isto vadilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 23.4.2014 23:13

Glyfosát by nevadil, to zelené hnojení je určitě dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 24.4.2014 8:43

Přesně ve stejné situaci jsem byl před 3 roky - několik let neudržované políčko 15 arů. Políčko bylo navíc zanechané ladem v hluboké brázdě.  První rok jsem odstranil nálety, posekal a na konci léta aplikoval glyfosát. Na podzim mi místní farmář vše zoral a na jaře uvláčel. Krása. Pak to ale přišlo laughangry Všude vyrostlo neuvěřitelné množství bodláků, merlíků, laskavců a spousta jiných. Ze začátku jsem měl snahu pravidelně sekat sekačkou, pak jsem to ale vzdal a znovu aplikoval glyfosát. Minulý rok se už skladba plevelů mírně měnila, naprosto dominantní byly pcháč a ježatka. Na části plochy se mi podařilo vysít trávu, tam to již bylo dobré, stačilo jen pravidelně sekat. Letos už začínají být dominantní "klasické" zahradní plevele. Stejně jsem musel před jarní přípravou záhonů znovu aplikovoat glyfosát. Nejsem přítelem velké chemie na zahradě, ale zde to jinak nešlo. Zásoba semen v půdě je obrovská, v podstatě jakýkoliv pohyb s půdou znamená téměř okamžité vyklíčení velkého množství plevelů. Jako by nestačil plevel, tak první rok mi v červnu skoro vše zmrzlo a loni se mi přes zahradu dvakrát přehnala povodeň. Je to běh na dlouhou traťlaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.7 (?), 24.4.2014 8:51

Neskusali ste chemiu, co selektivne nicii kliciace rastliny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 24.4.2014 8:57

Zatím ne, protože to v podstatě nemělo smysl. Letos možná zkusím Sencor v bramborách. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 155.121 (?), 24.4.2014 10:28

Pozor na citlivost některých odrůd brambor při aplikaci Sencoru na list. Tuším, že přehled je na agromanuálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika