Ničení vytrvalých plevelů pod keřovými rybízy Roundapem



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 224.165 (?) 
16.4.2012 10:48, zobrazeno: 34526x

Chci použít Roundup k ničení vytrvalých levelů (převážně pýru) v keřových rybízech. Má prosím s tímto někdo zkušenosti? Děkuji.

J.Korecký

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 62.72 (?), 16.4.2012 13:17

Nemám přímou zkušenost, ale rybízy jsem roundupem, resp. přípravkem se stejnou účinnou látkou, likvidoval. Velmi rychle a úspěšně. Z toho plyne, že jsou na ni velmi citlivé.

Osobně bych do toho moc nešel, protože pokud vám jen kapka uletí na listy, o keř přijdete. Nevím, co je cílem operace u vás, ale asi bych mulčoval posekanou trávou. Viděl jsem to na několika zahradách a funguje to.

Je pravda, že se tyto herbicidy používají v sadech, ale u stromů, kde roztok zasáhne kmen. Pokud nemá strom u paty kmene výmladek, který by rozvedl herbicid do kořenů, tak to strom v pohodě přežije. Roztok se ale nesmí dostat na list, resp. zelenou část rostliny.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 16.4.2012 13:24

Podle mých zkušeností nějaká ta kapka keř nezabije. Stříkal jsem to přímo na ostružiny, jen jim na pár týdnů zežloutly listy, ale žijí vesele dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.34 (?), 16.4.2012 17:06

Já osobní zkušenost mám. Prováděla jsem to tak, že jsem pýr prorůstající keřem rybízu na bázi keře rukou vytáhla, ohnula k zemi a pošlapala nohou, aby zůstal ležet. Koncentrovaný Roundup jsem pak nanášela na pýr na zemi pomocí malého (asi 8cm) lakýrnického válečku. Otrava je, že se mi takhle pýr nepodařilo zlikvidovat jen částečně a budu to muset letos zopakovat. Je to mrcha odolná.

Původně jsem chtěla Roundup stříkat a rybízy chránit pomocí velkých polypropylenových pytlů od rašeliny. Po prvním pokusu dostat dovnitř všechny větvičky jsem od toho ale upustila. Dostala bych psotník.

Jestli ale máte větší počet keřů (já jich mám totiž 6 + 4 josty), bude asi lepší použít nějaký selektivní herbicid. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.44 (?), 16.4.2012 17:43

Mám takúto skúsenosť s Roundupom. Ak ho so štetcom nanesiem v koncentrovanom stave na list za teplého počasia, je málo účinný (možno vôbec). Vysvetľujem si to tým, že rastlina si ho nemôže vstrebať do seba bez vody. Preto ho je potrebné nariediť trochou vody.

Pavol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.4.2012 18:09

Mně se nejvíc osvědčilo zakrytí půdy pod rybízovými keři rozdělanými papírovými krabicemi. Aby kartony neodvál vítr, zakrývám je posečenou trávou a podrcenými větvičkami z průklestu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 16.4.2012 18:26

Pane Vysloužil, chtěl bych se zeptat, jestli ten mulč z kartonů propustí vláhu ke kořenům těch rybízů. Já mám od loňska nachytáno dvacet kartonů o průměru 1 metr a chtěl bych je dát do mís u stromů, asi tak deset centimetrů pod povrch.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.4.2012 18:36

Podrobně jsem propustnost kartonů nezkoumal. Ale kartony nejsou nekonečné, takže v místech, kde přiléhají ke keřům a kde se stýkají jednotlivé kusy, samozřejmě voda odteče do půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 16.4.2012 18:45

Dík za reakci.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 16.4.2012 18:53

Kdoví co je v těch kartonech za sajrajt a taky ta krása. Moc se mi to nezdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika