Kridlatka v travniku



dafa - (48) - 109.6 (?) 
3.5.2013 13:20, zobrazeno: 6996x

Dobry den,

   v nasi vesnici se hodlam pustit do boje s kridlatkou. Jsou mista kde budu pouzivat Roundup, protoze ho vsude popisuji jako nejefektivnejsi a navic je tam od kridlatky tak zdevastovana zem, ze je to jedno. Ale mam i cast kde jiz druhym rokem secu travnik a tam se kridlatka take vyskytuje. Nechtel bych o ten travnik uplne prijit. Myslite, ze je mozne pouzit nejaky selektivni herbicid na dvoudelozni rostliny tak aby to na kridlatku fungovalo a trava zustala? Bojim se aby takovy herbicid nebyl na kridlatku prilis slaby a nakonec jsem stejne neskoncil u toho Roundupu.:-)

Diky

David 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.71 (?), 5.5.2013 11:02

Také by mne to zajímalo. V metodikách likvidace křídlatky (které jistě také máte pročtené), se o použití selektivních herbicidů nikde nepíše (alespoň já jsem na to nenarazil). Osobně jsem však přesvědčen, že to musí jít. Jde o to, jakou účinnou látku a v jaké dávce použít. Herbicidů, které nehubí trávník jsou desítky s alespoň cca 10 různými účinnými látkami a jejich různou kombinací... Je to tedy daleko složitější problematika, než použití jednoho "univerzálního" roundupu s jedinou účinnou látkou.

Asi (nám) nezbývá nic jiného, než to vyzkoušet a vypozorovat účinnost (jednotlivých herbicidů a jejich účinných látek) sami.

Prosím o případné zkušenosti.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 5.5.2013 11:30

 Pokud není plocha, kterou chcete ošetřit příliš velká, je možné uřezat jednotlivé lodyhy a začerstva potřít řezné rány Roundupem či Garlonem. Trávník zůstane netknutý, spotřeba herbicidu je malá, efekt výborný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dafa - (48) - 8.194 (?), 10.5.2013 23:12

Vzhledem k poctu v radu odhadem 200ks nepredpokladam injekcni aplikaci. Zajimalo by mne zda prostym sekanim sekackou rostilnu casem vysilim a proste zhyne. Logicky by mela, ale je to kridlatka.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 11.5.2013 8:14

Ošetřit 200 lodyh křídlatky trvá asi 20 minut. Není to efektivnější než čekat, jestli se opakovaným sečením vysílí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.5.2013 10:09

prostym sekanim sekackou rostilnu casem vysilim a proste zhyne. Logicky by mela...no jo, ale neměl by při použití stejné logiky časem vysílit i trávník a zhynout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dafa - (48) - 8.194 (?), 12.5.2013 8:35

Travnik prece nesekam az u zeme, ma porad moznost fotosyntezy zatimco u kridlatky pokud ji pravidelne sekam, v podstate driv nez je schopna rozlozit listy, tak by prave fotosynteza probihat nemela. Alespon si to tak vysvetluji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.119 (?), 14.5.2013 12:03

Starane by měl účinkovat na rdesna. Křídlatku jsem ale nehubil, takže nemám osobní zkušenost.

Aplikoval bych Roundup na obrážející křídlatku "knoťákem", nebo zádovkou s tryskou, která zasáhne jen konkrétní rostlinu.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.211 (?), 14.5.2013 21:25

Bojoval jsem s křídlatkou 20 let, vykopával, vyrýval, dělí se jak vetřelec z milimetrového oddenku. Roundup i v silné koncentraci ji poškodil, zkroutila listy a lodyhu, ale obrážela dál. Budete ji muset osprchovat i vícekrát. sečení a Roundup ji po několika letech dorazily, ale vyrůstala každý rok znovu v nesečených částech zahrady. Sežeňte si Agent Orange!

Pevné nervy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika