Jetel plazivý



Stránky: 1,  2,  3   
host - 4.40 (?) 
3.9.2006 21:00, zobrazeno: 43913x
Dobrý den,

na zahradě máme klasický venkovský trávník, ve kterém roste několik druhů trav, jetele, pampeliška a další. Poslední roky se však po celé zahradě začal rychle šířit jetel plazivý a postupně vytlačuje ostatní druhy, jako třeba sedmikrásky. Můžete mi, prosím, poradit jak se jetele zbavit nebo alespoň omezit jeho růst, ale přitom zachovat ostatní druhy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 30.114 (?), 4.9.2006 20:05
To je velký problém - doporučuji založit nový trávník a předtím ten starý zlikvidovat nějakým totálním herbicidem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.251 (?), 5.9.2006 1:57
Jetelu plazivému vyhovuje určitá frekvence sekání. Takže ji změnit, sekat spíše méně vyšší trávu.  A taky vlhkost, to je ale spíše věc počasí. Možná by něco i pomohlo vyhrabávání těch plazivých oddenků jetele, ale spíš asi nějak strojně, pokud něco takového existuje. Radikálním způsobem, likvidaci trávníku se to dá taky, ale pokud se něco jiného nezmění, zase se poměrně rychle rozšíří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.114 (?), 6.9.2006 6:09

Jedině Roundup Biaktiv

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.35 (?), 25.9.2006 16:45

Výborně funguje Bofix, bodově, jen na plošky jetelu. Opakuji několikrát po seči, když jetel obnoví listovou plochu a pak se může za asi týden sekat. Trávu neničí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.118 (?), 20.5.2013 12:15

To máte štěstí. Já jsem použila již dvě balení  (není zrovna zadarmo) a vůbec to nezabralo. Jetel postupně zachvacuje celý trávník. Znáte ještě jiný účinný přípravek? Děkuji Simona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 20.5.2013 12:54

Já jsem použil na kus trávníku Dicotex a zabral spolehlivě. Ale když teď koukám na ten kus bez jetele a s jetelem, říkám si, že ho nechám příště růst. Je to tak nějak hezčí :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.42 (?), 20.5.2013 19:04

Jetel plazivý.

Docela spolehlivě Vám ho vezme Mustang v dávce 0.6 l/ha. A pokud by snad ani tohle nepomohlo, je tu přípravek Bofix a ten vám vyčistí trávník spolehlivě.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.108 (?), 15.2.2007 14:47
Taky se nám po zahradě rozmnožil jetel.Před 2 lety jsem občas vzala dětské hrabičky a vyhrabávala a vytrhávala. Začala jsem na jaře a skončila na podzim.  Minulé jaro ovšem vyrašil jetel ještě víc než před rokem. Tak jsem si řekla, že je jetel taky pěkný a vykašlala jsem se na to. Letos se chystám použít vertikutátor. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.16 (?), 15.2.2007 15:56

jetel je pěkný a má tam zřejmě dobré podmínky.My ho tam taky nechali,rostou s ním sedmikrásky,pampelišky a má to určitě svoje kouzlo,ne jako ty bezduché trávníky,kde jediná pampeliška dovádí majitele k amoku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika