Je to okrasná rastlina alebo burina?



Stránky: 1,  2   
Betka - (21) - 181.235 (?) 
26.5.2014 8:35, zobrazeno: 8983x

Dobrý deň, minulý rok nám narástla jedna takáto rastlina (obr.) Tento rok sú už dve na inom mieste. Neviete čo to môže byť. Rastie to dosť vysoko asi 70 cm a stále sa to rozkonáruje. Inak celkom pekne to kvitne. Ide o to či to nieje niečo invazívne.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 90.235 (?), 26.5.2014 9:04

Kozí brada myslím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 26.5.2014 9:59

Ano. Zkoušela jsem ji přesadit z louky do zahrady, ale bohužel se nechytla, má kořen moc do hloubky...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 26.5.2014 10:57

A co sesbírat semínka, má to tuším chlupaté chomáčky podobně jako pampeliška, ne?Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 26.5.2014 11:05

A když jsme u toho, dotaz: roste vám v okolí chrpa polní? Já ji poprvé v životě viděla u sousedky v zahrádce loniindecision U nás v okolí chrpa fakt vůbec nikde neroste a že jsem toho prochodila hodně... Udělala jsem se seousedkou výměnný obchod,wink ona si vybrala kytičky u mne a přinesla mi dvě chrpy. Vypadá to, že se mi chytily a příští rok už budu snad mít vysemeněné svojeyes Akorát soused, co zrovinka vedle stříká obilí, z toho asi velkou radost mít nebudewink Na moji omluvu: nedělám mu to schválně. A od něj mi toho do zahrady taky proleze hodněnoKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 201.22 (?), 26.5.2014 12:08

Zlí jazykové tvrdí, že nadměrným používáním chemikálií jsme vytlačili málo odolné "plevele" (chrpa, vlčí mák,..) a zbyly nám ty hodně odolné (pampeliška, bršlice, pýr,..).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 29.5.2014 16:00

K těm plevelům: třeba koukol je kulatý (semeno) a snadno se z obilí vytřídí na čističce. Občas se objeví tam, kde se přesévá obilí sklízené, čištěné a mlácené soukromníkem. Mák se objeví obyčejně tam kde je vyšší obsah draslíku, chrpy v obilí - v ozimech, tamtéž třeba prlina, pilát,... Podle okolností opravdu bývají v pruzích, kde nedosáhly postřikovače, na krajích pole. Jejich zásoba v půdě je dost velká, probouzejí se i po letech. Kdyby rostly pampelišky a bršlice jen na poli, také by se s nimi chemie v kulturních plodinách vyrovnala, stejně jako to tamtéž dokáže s pýrem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.30 (?), 26.5.2014 18:27

U nás v okolí Karviné kvetou chrpy i vlčí máky každoročně na okrajích obilných polí a hromadách zeminy po novostavbách. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.5.2014 11:10

ano, bu'd semínky (a nepoplést s pampeliškou při pletí) nebo kořenovým řízkem (jako křen - listová růžice se seřízne v úžlabí listů nebo o kousek níž v oblasti spících pupenů).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Betka - (21) - 181.235 (?), 29.5.2014 15:01

ďakujem za určenie. Podľa popisu je to kozia brada. Ja som to považovala za burinu, pretože som ju do záhrady nikdy nesadila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika