Jak zničit mech



host - 136.9 (?)
6.5.2016 7:06

Na podzim jsem vypustila pár slepic a výsledek katastrofa.Vyhrabaly několik koleček mechu a v terénu jsou teď díry kde nelze sekat sekačkou.A kde toto neprovedly je tolik mechu že se sekačka prokluzuje a musí se tlačit.Musím hledat jiné řešení.Věra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 6.4.2010 16:59

Je to pro něj enzymatický jed, proto ho (mech)  stačí jen postříkat postřikovačem v poměrně nízké koncetraci

Není to tak jednoduché. Mech v trávníku roste proto, že tam má vhodné podmínky. Zhutnění půdy, obsah (chybění) živin, (ne)oslunění, vlkost,   (ne)vzdušnost. Odstranit mech bez odstranění příčin - podmínek jeho růlstu nestačí. Vyroste tam znovu.
   Je otázkou, zda se vyplatí měnit podmínky - provzdušňovat, vertikutat, pískovat, prosvětlovat nebo se s mechem raději smířit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.25 (?), 27.7.2010 20:45

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, mame zatim kolem domu jen hromady hliny rozhrabane, i nerozhrabane. postupne jsem asi peti postriky zlikvidovala plevely, ktere rostly (byvale pole), ale nyni asi pred 14 dny se na velke casti jiz rozhrnute zeminy zacal objevovat mech (ktery me stve snad vic nez krtek, ktery nas navstivil take..) tak za mesic az dva, podle podnebi, chceme zakladat travnik, cim, se mam ted zbavit mechu? staci "zaorat" az budeme pudu pripravoavt, nebo prolit nejakou chemii, pridat vapno? nejak zmenit ph půdy, prohnojit uz takto dopredu?

moc dekuji za radu, zahradnik amater E.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.6 (?), 29.3.2011 10:23
Dobrý den. Máme zahradu asi 800m2 převážně trávu, sedmikrásky,pompelišky (ne trávník). Letos to ale vypadá, že místo fialek a trávy si pěstujeme mech. zmizí jak zasvítí slunce? nezničí mech kytky a veškerou trávu? Dá se umírnit - ne zcela zničit mech- a nezničit kytky? Slyšela sem o dolomitickém vápenci. Nebo stačí začít hnojit, aby byla tráva konkurenceschopnější? Děkuji Kamila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pestitel.cz - (9) - 228.59 (?), 7.4.2013 10:38

zdravím, stačí na podzim vypustit pár slepic máte li pozemek oplocený a na jaře shrabat x hromádek mechu... naprosto spolehlivé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 136.9 (?), 6.5.2016 7:06

Na podzim jsem vypustila pár slepic a výsledek katastrofa.Vyhrabaly několik koleček mechu a v terénu jsou teď díry kde nelze sekat sekačkou.A kde toto neprovedly je tolik mechu že se sekačka prokluzuje a musí se tlačit.Musím hledat jiné řešení.Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.205 (?), 12.11.2011 22:35

tak jsem ztoho blázen říkali mí abych se podíval na internet a tak koukam jeden radít to druhý ono pokud se jedná o kočky máme tři myslím si že toho tolik s prominutím nenaserou máme zahradu okolo 2000 M2 dost se o ní staráme sekáme dost často hrabeme listí něurekom jak by řekli bratři slkováci ale mechu něurekom opět slováci asi tak dvě třetiny pravda je že jsem zkoušel pouze vyčesávání nejsem příznivcem chemíe ale když pomůže dobře budiž potebuji se ho zbavit je ho příliš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 18.11.2011 15:38

Nu ono ale chemie, nemusi byt v tomto připadě všelekem, A muze i zklamat.Mechy a lišejniky miluji vlhke prostředi, většinou,před nakupem chemie by jsem tedy posoudil vyšku spodni vody připadně zastiněni pozemku.Pokud provzdušnujete travnik hrabanim železnymi hraběmi(podobně jako vertikutaci) tak by se tam mech vyskytovat neměl.Ještě mne napada, v tomto připadě moc nespolehejte na ruzne ekoklipy u sekaček, vlhkost pod takto rozsekanou hmotou je dostatečně vlhkosnubnym prostredim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika