Jak se zbavit trnky?



host - 192.99 (?)
2.7.2015 6:31

Mohu pouze potvrdit, že herbicidem se dá spolehlivě odstranit strom. Omylem jsem z plastové lahve do rozprašovače nalil trochu herbicidu místo přípravku na mšice a lehce stříknul konce větví třech jabloní stáří asi 3 roky. Ani jedna nepřežila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 118.5 (?), 1.7.2015 22:11, zobrazeno: 12823x

Zdravím, koupil jsem louku, na které se rozšířila trnka. Je tam husté křoví vysoké asi 2,5 metru. Jakým způsobem se nejsnáz trnky zbavit? Zkusil jsem ji řezat u země, ale obrůstá znovu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 1.7.2015 23:03

herbicidem nebo "kladením ohně".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.99 (?), 2.7.2015 6:31

Mohu pouze potvrdit, že herbicidem se dá spolehlivě odstranit strom. Omylem jsem z plastové lahve do rozprašovače nalil trochu herbicidu místo přípravku na mšice a lehce stříknul konce větví třech jabloní stáří asi 3 roky. Ani jedna nepřežila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.109 (?), 2.7.2015 7:18

Mohu se ještě zeptat, jak se provádí aplikace? Předpokládám, že se herbicid má stříkat na listy, ale v případě trnek vysokých víc jak dva metry si to popravdě moc nedovedu představit. Přikládám fotografii, omlouvám se za kvalitu, nic lepšího nemám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.109 (?), 2.7.2015 7:20

Ještě jedna fotografie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 2.7.2015 7:45

Na křovinořez nasadíte pilový kotouč a pěkně to vysekáte co nejvíce u země. Pak na jednotlivé pařízky natřete pařezový herbicid, nebo počkáte až obrazí do výšky cca 15 cm a postříkáte listovým herbicidem (gylfosátem).

Tam, kde budete pálit klestí to budete mít bez potřeby použít herbicid.

Další možností je uvazovat po skupinkách za traktor a trhat i s kořeny. Z přetržených kořenů to může opět vymlazovat, takže pak opět glyfosát a po zvadnutí zorat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 2.7.2015 7:51

A kdo nemá takovou techniku, ebo je víc eko,  poklekne a vezme to růčopilkou, krumpikem, sekyrkou. Bude to možná trvat o chvilku déle, ale bez kraválu, nafty a benálu. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.109 (?), 2.7.2015 8:25

Pánové děkuju za rady, pilkou to opravdu dělat nebudu. Jak jsem psal, zkoušel jsem slabší kusy nůžkami a opravdu je to nadlouho. Takže to vidím na křovinořez s tím pilovým kotoučem a pak nějaký ten herbicid...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.244 (?), 10.4.2016 18:54


řešil jsem to samé, uříznout u země a jak znovu obrazí postříkat listy přípravkem GARLON a je po níwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.4 (?), 24.8.2016 10:45

Mam podobny problem. Trnku som pokosil a posekal sekerou (niektore kusy boli prilis hurbe na krovinorez), teraz cakam az vyzenie a postriekam mlade vyhonky glyfosatom.

Myslel som, ze bude glyfosat ucinny aj na dospele trnkove stromy, nastriekal som ho naozaj statne a v silnejsej koncentracii nez sa odporuca, neprsalo atd., ale trnka NIC. Proste nereaguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika