Jak se zbavit břečťanu na zemi



host - 230.65 (?) 
10.2.2015 9:43, zobrazeno: 13765x

Dobrý den,

koupil jsem domek se zahradou. Zahrada nebyla hodně dlouho udržovaná a je celá porostlá břečťanem. Plazí se po celé ploše zahrady. Hledám co nejefektivnější způsob, jak se břečťanu zbavit. Pravděbodobně pouhá chemie stačit nebude. Pokud by měl někdo zkušenost, radu či tip, prosím podělte se.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 10.2.2015 10:25

Svaly, nářadí s dlouhou i kratší rukojetí, modrou indulonu a raději pevné, dobře padnoucí rukavice.winkS.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 10.2.2015 11:00

Jestli je toho moc, asi bych použil chemii. Já s úspěchem použil totální, ale ne ten propagovaný v TV reklamách(Ro... p). Je zbytečně drahý a koncentrace slabší, než u jiných za poloviční cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.65 (?), 10.2.2015 11:30

Chemii použiju určitě. Ale jde o to, že břeč´tan má spíš už charakter zdřevnatělých stonků nebo co to je. Takže to nepůjde jen tak přerýt. Co se týče mého dotazu - měl jsem na mysli, jestli by nešlo použít nějaký vertikutátor apod. Ale jsem laik, tak se předem omlouvám za naivní představy :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 10.2.2015 11:42

Dobrý den, likvidovala jsem takto břečťan na části zahrady (cca 500m2) a nejvíce se mi osvědčila likvidace mechanická. Čili vytrhat, zbytky vyrýpat či vykopnout. Nakonec jsem všechno zryla. Je to dřina, ale bylo to nejefektivnější. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 10.2.2015 12:27

Nejdriv jednoznacne aplikujte totalni herbicid. A pokud chcete mit hezky travnik, tak po zavadnuti brectanu nezbude nic jinyho nez nechat zorat/preryt, zkultivovat a muzete vysadit novy travnik. Ja jsem likvidoval brectan v extenzivni casti zahrady a postupoval takto - chemie - po zavadnuti jsem to prejel silnou rotacni sekackou nastavenou na nejnizsi stupen, pote to prohrabnul kovovymi hrabemi, kde bylo potreba jsem slahouny jeste odstrihl nuzkama, vysel travnik a hotovo, prace na jeden den. Nicmene i po nekolika letech jsou tam patrne stale zbytky zdrevnatelych stonku, neni to na chuzi bosky. Zalezi jake mate umysly se zahradou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 251.226 (?), 10.2.2015 12:57

Nejprve se musíte zbavit toho jemného šlahounovitého, které by se Vám beztak namotalo na jakoukoliv mechanizaci.  Pak je potřeba na nově obrůstající "dřevo" aplikovat totální herbicid typu Glyfosát, nebo žďáření (vypálení ohněm). Až teprve, když je břešťan mrtvý a jsou mechanicky ostraněny "dřeva" nad 3 cm, je možné přistoupit ke kultivaci pluhem nebo rotavátorem.

Pevné rukavice jsou to nejdůležitější nářadí, netypické je pak sekyra krumpáč a pila ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.2.2015 12:44

Jen tip: co takhle zkusit v některé fázi plamenomet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.105 (?), 2.3.2015 21:04

Dobrý den, celkem dobře bere břečťan strunovka, postříkat jsem chemií, a pak po vyzdechání pěhně "vyholil" strunovkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika