Jak ošetřit půdu po vytrhání plevele



host - 48.26 (?) 
22.8.2014 15:38, zobrazeno: 4917x

Mechanicky jsem odstranil na předzahrádce všechen plevel a náletové dřeviny a rád bych toto dílo zkázy ještě posichroval nějakou chemií, ale jak si pročítám zdejší příspěvky asi jsem měl nejdříve aplikovat nějaký totální herbicid a pak to všechno vykopat. Včíl co, napadá vás jak v této situaci postupovat, abych minimalizoval, že nějaký zapomenutý kořen znovu ožije?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.8.2014 15:42

Nechat všechno znova narůst.Pak, až se kdejaký zapomenutý živý kořen projeví růstem vegetace, použít totální herbicid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.88 (?), 22.8.2014 20:33

Já podobně ručně likvidovala kdysi vše na místě dnešních trvalkových záhonů. Pak stačilo (bez chemie) odstranit to, co vyrostlo znovu a byl pokoj. Dokonce i na bršlici to stačilo, ale musela jsem na hloubku 2 rýčů vybrat opravdu vše. Je to sice pracnější, ale herbicidům se vyhýbám.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 4.9.2015 14:33

Zasypala bych to všechno posekanou trávou a herbicid bych použila jen na znovu rašící kořeny, asi až zjara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika