Jak na puklice



Stránky: 1,  2   
tvorel - (1) 
20.4.2001 7:00, zobrazeno: 60712x
Zvládám otírání napadených rostlin a odstraňování puklic z listů, nevím ale, jak se zbavit puklic na rozmarýnu - otíráním je to dost nepředstavitelné. V odborné literatuře se uvádí i použití systémových insekticidů, nejsou ale bohužel uvedené konkrétní přípravky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
arandur - (39), 21.4.2001 20:08
Pokud se jedná o pokojovou rostlinu, pak použití systémových insekticidů nepřichází v úvahu - jedná se o velmi silné jedy s ochrannou lhůtou kolem 14 - 21 dní (i více). Doma bych doporučoval použít lesk na listy ve spreji (běžně k dostání v květinářstvích). Používají ho tam na puklici běžně. Jedná se o olej, který vlastně zalepí puklici vzdušnice a ta se pak udusí.
Pokud je rozmarýna venku, pak kterýkoliv prodejce přípravků na ochranu rostlin by měl být schopen doporučit konkrétní přípravek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.157 (?), 28.10.2006 20:07
na rozmarynu sice puklice nemam, ale na citroniku ano a protoze nechci pouzivat jedy, strikam biooilem, do ktereho pridavam malinko nejakeho smacedla eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 28.10.2006 20:36

Mně na palmě pomáhá Mospilan. Dá se pri dodržení hgieny použít i v bytě. Existuje jako suchý  spray - do ktrého nalejete vodu a je připraven, nebo klasiký sáček, který ředíte do postřikovače. Opakovat cca po 10 dnech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.116 (?), 7.7.2009 12:58

Mám zaručený recept, jak na puklice! Připravte si roztok hypermanganu a prolijte květináč. Uvidíte, že to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.170 (?), 19.7.2009 22:50

Kolika procentní roztok hypermanganu máte na mysli? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.116 (?), 24.7.2009 18:17
Připravuji ho od oka. Ne moc tmavý, kořeny by se jinak spálily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.60 (?), 28.9.2009 8:22

Dobrý den, může někdo doporučit dostupný osvědčený razantní chemický postřik proti puklici na citrusech? Pomalu se ochlazuje a rostliny půjdou co nevidět do bytu. Prý existuje něco co zabere i na červce na kořenech orchidejí. Děkuji Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.126 (?), 13.5.2011 17:04
A myslíte, že to bude fungovat i na kanadské borůvky, teď jsem zjistila, že je na borůvce mám. Bohužel když jsem si jí kupovala loni tak už jsem je koupila i s tou borůvkou, aniž bych si jich všimla. Prosím o odpověď, předem děkuji, Tereza.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.126 (?), 13.5.2011 17:06
Myslím tím ten roztok hypermanganu, Tereza.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika