Jak na pěťoura?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
20.11.2014 23:29

je možné podle citlivosti uvést více znamének(-)méně vhodný,(--)né zcela spolehlivý, účinnost na cílovou skupinu nad 50-80%,(---)nespolehlivý >50%.

Jenže to Vaše vysvětlení pane Alois, má jednu chybičku. V té tabulce jsou vysvětlivky, kde ti důslední Němci vysvětlují význam všech použitých znašek, tedy +,-,++, +++,?. Značka -- tam ale vysvětlena není. Jsem proto přesvědčen, že jde o tiskovou chybu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 18.11.2014 16:21

Pořád nám nutíte názor, že pokud Stomp nezabírá na pěťour, nelze jej použít. Zkuste to vzít obráceně. Používám Stomp proti plevelům na které je určený a zároveň (jako bonus, či kouzlo nechtěného) mi zabírá i na pěťour. Je to pro vás přijatelná teze? Vyplet se to musí tak jako tak, stoprocentní účinnost neexistuje. Ale to pletí nezabere tolik času a je účinnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 18.11.2014 16:42

Vyplet se to musí tak jako tak... Stomp by mel dlouhodoby ucinek 4-6 mesicu, samozrejme bez zadneho pleti a samozrejme jen u plevelu, u kterych je udavana ucinnost resp. u plevelu, ktere jsou na nej citlive (viz etiketa pripravku). Zadny bonus ci kouzlo nechteneho ve forme pleti petoura. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 18.11.2014 18:20

By měl mít... Vy jste čistě teoretickej typ, v praxi naprosto nepoužitelnej. Dám příklad. U nás v bramborářské oblasti vidím často pole brambor. Po jaru do léta od výsadby po plný rozvoj rostlin prakticky absolutně čistá bez plevele. Ale jakmile nať rozklesne, začne se to pomalu zelenat plevely a to buď až do sklizně, nebo do desikace - často se pěstuje sadba. Pokud jsou pole sadby desikována brzy, po zaschnutí natě opět plevele vyrazí. Co dělají soudruzi v družstvu špatně? Prostě to vaše samozřejmě bez pletí 6 měsíců až tak samozřejmé není. Ale věř a víra Tvá... je vidět, že Stomp znáte jen z internetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.223 (?), 18.11.2014 19:22

Stomp by mel mit ucinnost 4-6 mesicu podle odborniku z praxe (velkych pestitelu jahod), pripade zajmu muzete vyhledat jejich www stranky a kontaktovat je dotazem. Nevidm duvod jim neverit, zde na foru tomu nikdo nerozumi. Stomp jsem si zakoupil a dosud neaplikoval, nebot je mi to k nicemu, pokud ucinnost na petoura je (--). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.11.2014 22:06

Myslím, že se v polemice točíte dokola. Žádné nové argumenty. Vysvětlení mohou být dvě:
1. Stomp nmůže účinkovat podobně jako plamen. Na některé plevele účinkuje totálně, jiné časem zregenerují - z popadaných semen nebo kořenů. Na takové se bude uvádět, že není účinný nebo není vhodný. Přesto po ošetření plamenem zřetelný účinek uvidíme.
2. Autor německé tabulky v ní může mít chybu. Chápu účinek +++, o něco menší ++ a malý +. Neúčinný (nevhodný) preparát se ozačuje - (minus). Nechápu ale symbol -- (dvě minus). To mi připadá jako tisková chyba (možná má být ++). Nepřijde vám divné, že nikde v tabulce se symbol dvou minusů již neopakuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.23 (?), 19.11.2014 7:08

V nemecke tabulce urcite chyba neni, samozrejme nevim, zda symbol (--) je preklep nebo chtel autor zduraznit neucinnost resp. nevhodnost pripravku na petour. Ale spise to bude preklep, spravne bude (-), tj. neucinny tak, jako tak.

V bode 1. mate jiste pravdu, ale to jsem zde opakovane psal, ze Stomp by mel mit dlouhodoby ucinnek (a pokud nema, tak je na dany plevel neucinny). Pokud to nekomu staci, ze pleje o neco mene, tak proc ne, je to jeho vec. Pro mne je to nepouzitelne, pokud vezmu v uvahu rizko poskozeni rostlin (samostatne tema, do ktereho se nebudu poustet, protoze by to obdobne nemelo zadnou cenu). A pro velke pestitele je to samozrejme zcela nepouzitelne, na petour pouzivaji jine herbicidy nez Stomp - viz nemecka tabulka (neni jasne, proc zde nekteri nechapou, k cemu tabulka slouzi). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 20.11.2014 18:56

Neúčinný (nevhodný) preparát se ozačuje - (minus). Nechápu ale symbol -- (dvě minus).

Nu a třetí vysvětlení mohu přidat já, a uvádím, že je možné podle citlivosti uvést více znamének dle měřítka na stupnici účinnosti,vnímavosti cílové skupiny.Dedukce... pokud je u znaménka uvedena cílová skupina, je předpoklad nějého, byť malého procenta úspěšnosti, v opačném případě není přiřazeno žádné znaménko k žádné plevelné rostlině.

(-)méně vhodný,(--)né zcela spolehlivý, účinnost na cílovou skupinu nad 50-80%,(---)nespolehlivý >50%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.11.2014 23:29

je možné podle citlivosti uvést více znamének(-)méně vhodný,(--)né zcela spolehlivý, účinnost na cílovou skupinu nad 50-80%,(---)nespolehlivý >50%.

Jenže to Vaše vysvětlení pane Alois, má jednu chybičku. V té tabulce jsou vysvětlivky, kde ti důslední Němci vysvětlují význam všech použitých znašek, tedy +,-,++, +++,?. Značka -- tam ale vysvětlena není. Jsem proto přesvědčen, že jde o tiskovou chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 21.11.2014 13:44

O tak to pardon, sebekriticky přiznávám, že na onu zmiňovanou (ne)důslednou tabulku moje oko nespočinulo, aniž by si ji prve prohlédlo, než ruka něco napsala.omluvám se.

unzureichend...(-)...nedostačující...,ale zřejmě se všechny vysvětlivky na jednu stranu nevešly, když ve vysvětlivkách rovněž schází i další dvě označení,které se vyskytují v tabulce účinnosti.Znaky (+(+)... (-/+).

Pak si logicky odvodím, že dvojité znaménko mínus, které ve vysvětlivkách není má své opodstatnění dvakrát mínusové nedostatečné účinnosti přípravku na cílovou skupinu Pěťour - Franzosenkraut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.11.2014 14:41

on to není překlep ale označení pro účinnost před výsevem (VA) a na listovou plochu (NA = po BBCH13)

První mínus značí, že neobsáhne celou půdní zásobu semen (tedy že 3 cm z "orné hloubky" je málo pro garantovanou účinost). Druhé mínus znamená, že je po BBCH 10 neúčiný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika