Da sa pouzit nejaky postrik na ochranu mladych rastlin?



solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?) 
28.5.2011 9:01, zobrazeno: 3144x

Ahoj velmi pekne by som poprosil o radu. Na mojej zahradke na Zahori s piescitou podou kde mam nasadene planty rajcin, paprik, kalerabu, kapusty, mrkvu, vnatovy petrzlen, rukolu, salat, cibulu cesnak sa mi medzi zasadenymi rastinkami nekontrolovatelne mnozi burina, su to take velmi male listocky nizkej,sytozelenej, rozliezajucej sa buriny, velmi lahko sa vytrhne cely rozvetveny trs, ktora sa nekontrolovatelen mnozi.  Zasial som si tiez pred 3 tyzdnami cukrovu kukuricu ktora este asi nevzisla, burina vsak ano.Da sa to postriekat nejakym, selektivnym herbicidom ktory by nespalil tie mlade planty a male rastlinky?Zahrada je celkom velka a neustale pletie mi zacina robit dost velke problemy, proste to nestiham preto by som volil ten postrek. Nepomoze napr.Bofix? Niekto zasa radi  Pendigan 330 EC , Afalon 45 SC alebo  Stomp, ale zasa vystrihaju ze sa to neda pouzit v piescitej pode. Nema s tym niekto konkretne skusenosti a pripadne neporadi nieco vhodne? Nerad by som si spalil mladu zeleninku na ktoru sa velmi tesim. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?), 23.8.2012 16:10

som tiez v klube, ked zacnem pliet zlava, nez pridem na pravy okraj zahrady, nalavo uz ma nova burina kvety. mam sice rada pracu na zahrade, ale fakt posledne dva roky od konca maja venujem vzdy tak do septembra 95% casu straveneho na zahrade vytrhavaniu buriny... a to ma pomaly prestava bavit,  kedze susedia aj tak nepleju, takze vetrik a vtaky mi zahradu zanesu semenami ci chcem, ci nie... adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika