Co mi to ničí trávník



host - 115.15 (?) 
10.8.2014 17:40, zobrazeno: 9891x

Dobrý den a prosím o radu. V trávníku se nám rozrůstá následující plevel a docela slušně ničí trávník. Je plazivý a na každých pár centimetrech zakoření a rozrůstá dál na všechny strany. Poradí mi někdo co je to za plevel a jak na něj. Děkuju


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.20 (?), 10.8.2014 22:07

(Téměř jistě) je to vrbina penízkovitá.

Co proti ní: nejspíše selektivní herbicidy (např. Bofix, Banvel, Dicotex apod.; který z nich bude proti vrbině opravdu účinný, nevím); dále by bylo možné zkusit vyčesat ostrými hráběmi, vertikutátorem, pokud by se jednalo o malou plochu pak zakleknout a pečlivě ručně vyplít.

Josef. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.151 (?), 13.11.2014 22:05

Dobrý den,

varování všem před vyhrabováním a vertikulací tohoto plevele!! V obou případech se ještě víc rozmnoží!! Plazivý a rozkouskovaný rychle zakoření. Když se někde objeví, pečlivě prohlédněte zbytek trávníku.Tento plevel je v zárodku téměř mikroskopický.Doširoka se plazí nenápadně(v tloušťce vlasu) i v té nejhustší nízké trávě.Poté narůstá a sílí. BOFIX nepomáhá, naopak. Lístky sice zesvětlají, ale rostlina se velmi intenzívně začne rozrůstat svými výhonky.Mám jemný trávník a bojím se silnější koncentrace postřiku.Z bývá jen zkoušet další postřiky, viz příspěvky k ostatním plevelům na tomto fo'ru.Máte-li nějaké poznatky, dejte vědět ostaním.Hodně štěstí!     

                                                               Tomáš           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.165 (?), 22.11.2014 23:29

Podle mne se jedná o černohlávka, měli jsme skoro celý trávník takhle zaplevelený.Prvně se vyzkoušel Bofix ten zničil pampelišku, sedmikrásku ale černohlávek zůstal.Koupil se Travin dva v jednom obsahuje i hnojivo 8kg cena jak kdy kolem 800kč a ten se rozhodil po celém trávníku ručně.Pak se trávník pořádně zaleje po 14-3týdnech začal fungovat a zbavil nás z větší části černohlávka.Jen se muselo dokoupit trávní semeno 10kg (zátěžové jak na golfové hřiště)neb jsme chtěli trávník k užívání.Na jaře r.2014 se zopakovala kůra s Travinem a dnes již po každém kosení jen sem tam něco vytrhnu i s kořínky.Trávník máme dokonalý.Někteří si myslí že je umělý.No a na jaře 2015 opět preventivně rozhodím Travin, abych předešel nepříjemnostem. Pokud není něco jasné, zadejte dotaz rád se podělím.

           Láďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.65 (?), 10.2.2015 11:01

Černohlávek to, myslím, fakt není. Pravdu má první příspěvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.58 (?), 10.2.2015 11:16

Vypadá to jako vrbina penízková

Monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.65 (?), 10.2.2015 13:02

Přesně tak. Já mám tuto i jiné poradny rád, sám se tu občas zeptám, občas i poradím. Ale vadí mi, když radí někdo, kdo ani není schopen si obrázek otevřít a najít si na googlu. Rovnou řekne: "černohlávek". Přitom, ten není vrbině ani trochu podobný. Možná pacient očního lekaře, co já vím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.132 (?), 10.2.2015 11:15

travin je to posledne co by som kupoval. Drahe hnojivo, kde je trocha tych istych herbicidov, co si kupite za zlomok ceny. Zarobit herbicid a opakovane aplikovat. Nie len jeden postrek. Zmizne zarucene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika