bršlice kozí noha



Stránky: 1,  2,  3   
sovová - (1) 
28.6.2002 12:20, zobrazeno: 57782x
Prosím Vás může mně někdo poradit jak se zbavím velmi nepříjemného plevele bršlice kozí noha. host
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 28.6.2002 14:15
Bršlice je nyní po odkvětu a vytváří semena. Teď je vhodné pouze mechanicky posekat kvetoucí lodyhy. Na podzim můžete aplikovat herbicid na bázi glyphosátu (Glyfogan,Folar 525, Roundup,apod). Nejúčinější je však jarní postřik herbicidy na porost do ca 15 cm.
Alespoň jedno pozitivum: Bršlice je indikátorem kvalitní půdy s vysokým obsahem dusíku.

Pavel Rezl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa - (2), 1.7.2002 9:13
Léta jsem s ní neúspěšně bojoval, avšak tento rok jsem použil selektivní přípravek Starane 250 EC , který hubí pouze dvouděložné plevele, ale na kulturní rostliny nepůsobí na rozdíl od Roundupu, který hubí vše. Postříkal jsem trávník, maliny a záhony. Po 2 dnech již bylo vidět, že bršlice a ostatní plevele vadnou a žloutnou, přičemž tráva je v pořádku. Již dva měsíce se bršlice na trávníku nevyskytuje.
Starane 250 EC je postřikový herbicidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu k postemergentnímu hubení odolných dvouděložných plevelů v obilovinách bez podsevu, kukuřici, máku, kmínu, cibuli, semenářských porostech mrkve, petržele, zelí a pažitky, v travách na semeno, loukách a pastvinách, okrasných trávnících, travnatých hřištích, tulipánech, narcisech, jádrovinách a peckovinách.
Více informací na http://agromanual.cz/etik01/starane250EC.html
Josef Hájek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.53 (?), 9.2.2008 19:42
nejspolehlivější prostředek byl a je odjakživa - okopávat, kypřit, a stále dokola... :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.203 (?), 9.2.2008 23:25

Možná, že budu teď za blba, ale bršlice je mrkvovitá rostliny, jestli se nepletu. Mám pocit, že je to tedy dvouletka, po vykvetení a vytvoření semen zajde i s kořenem. Pokud je toto pravda, tak by mělo stačit sekat před vytvořením semen (v květu) několik let, než se vyčerpá semenná banka v půdě. Takže to co tu už předemnou někdo napsal, kopat, kypřit a sekat. takto se nechá zlikvidovat i bolševník - její větší vzdálený příbuzný. U bolševníků je klíčivost semen od 7 do 15 let (odborníci se ještě neshodli)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 250.10 (?), 10.2.2008 9:46

Bršlice kozí noha je, stejně jako mrkev, bylina z čeledi miříkovitých, jenže na rozdíl od dvouleté mrkve je VYTRVALÁ. Překopnutím oddenku ji spolehlivě rozmnožíte vegetatině, na vyčerpání semenné banky, bohužel, spolehnout nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.203 (?), 10.2.2008 23:25

No vždyť jsem psal, že budu za blba. je ale pravda, že s tímto plevelem se moc nerozčiluji. jestli je jedno či stoletej a zlobí mne, natřu lístky Roundupem a za pár let o něm nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.37 (?), 28.2.2008 20:46

Správný odkaz na více informací je 

http://www.agromanual.cz/cz/pripravky/herbicidy/herbicid/starane-250-ec.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.4 (?), 24.3.2008 15:43

Bršlici jsem zcela zlikvidoval pouze sekáním el. sekačkou cca 3 cm nad zemí, a to byla na zahradě místa, kde nerostlo nic jiného než ona. Jen tak mimochodem - zkuste mladé, ještě dolů skloněné nebo mírně se otevírající listy, jako potravinu. Má vynikající chuť za syrova a polévka z ní je lepší než zelňačka. Kousek jsem si v rohu zahrady zachoval a odstraňuji jen kvetoucí části rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.153 (?), 24.3.2008 21:25

Nam roste bršlice pod ořešákem, kde stejně nic jiného neroste - tak si ji tam pěstujeme, děláme z ní špenát a je skvelá... vůbec není třeba si dávat na zahradu nějaké chemikálie :-)

Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika