A co topinambury?



host - 81.42 (?) 
20.5.2013 19:44, zobrazeno: 3083x

A co topinambury?

Má někdo z vás zkušenosti s likvidací zdivočelých topinambur? V 50tých letech byl rozjet program na podporu černé zvěře-samokrmení topinamburami. Bohužel se pokusy prováděly i na části našich pozemků. Po roce 90 a mém značném úsilí vyhubit tento hvězdnicovitý plevel, jksme na tom 1:1. Topinambury nepodlehly ani dávce Glyfogan 480 SL -9l/ha, která spolehlivě likviduje veškerý porost(dokonce i svlačce a křídlatku). Veškerá listová hmota topinambur odešla, 2měsíce po nich nebyla ani stopa a potom se rozrostly s novou nebývalou rychlostí. Loni jsem zkusil metodu fyzické likvidace, abych se pokusil jeden pozemek vyčistit na zelenisko. 6x byl projetdisky, vždy když topinambury zvedly hlavu k další ofenzívě, 2x rotavátor a na podzimby pozemek zorán (po pr--l). A výsledek? Po vysetí ranného salátu, zelí a kapusty se začaly topinambury objevovat. ne v takové míře, ale dosti. nezbylo mi nic jiného, než je zkusit ručně vytrhat. A stále jsou připraveny bojovat. Teď už jsem jenom zvědav, kdo z nás zvítězí- moc šancí si nedávám.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika