Tepelné médium do dvouplášťového kotle



host - 248.117 (?)
2.1.2017 9:45


Zdravím pane Slabinák,

léta jsem pálíval jen s vodou, vše dobré, ale: Mám kotel na 50l kvasu i s přetlakovým ventilem ale doba "ohřátí" vodou byla dlouhá, proto mě napadla právě ta chladící kapalina.Tak jsem použil kapalinu jednoho výrobce, která má bod varu dokonce 180 stupňu, takže,když je potřeba zvýšit teplotu a tím zrychlit ohřev mohu jít někam kolem těch zmiňovaných 150 stupňu a stále pára neuniká, proto mi nic zdraví neohrožuje /možná jen pak následné vypití velkého množství pálenkylaugh/.Takže je to na každém z nás.Někomu vyhovuje to někomu něco jiného.Myslím, že voda je ideálni pro ty kdo mají dost času nebo pálí jen jednu "várku".   nechci dělat nějaké rady - toto je jen můj názor.

Ať se Vám daří Romič

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 37.162 (?), 23.10.2016 12:09, zobrazeno: 10593x

Dobrý den,

náhodou jsem získal nerezový destilační přístroj, dvouplášťový. Mohu se zeptat, jaké tepelné médium použit jako výplň dvoupláště? Slyšel jsem, že vynikající je trafo olej, který se delší dobu nahřívá, ale pak dobře drží teplotu, ale ten je velmi drahý, klasický kuchyňský olej prý nevydrží dlouho a po čase rosolovatí, co třeba hydralický, nebo převodovkový olej? Děkuji za radu.

Marek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.252 (?), 23.10.2016 17:57

Dobrý,

tak píšete že máte destil. přístroj nerezový, tak je asi na profi úrovni a stačí dolít do pláště vodu, vyměnit či dodat bezpečnostní přetlakový ventil a je hotovo.

Pokud máte nějaký samoděl v netlakovém provedení pláště, tak na el. ohřev ani nezkoušejte použít jiný olej než fritovací a nejlépe palmový fritovací olej pro velkokuchyně. Jiné hustší oleje se připalují na tělesech a tělesa se přepálí. Vhodné je také použít el. tělesa do fritéz, mají odpovídající výkon na cm2 pláště tělesa, jinak hrozí že i fritovací olej bude karbonizovat na běžném el. tělese na ohřev vody, až nakonec se těleso přepálí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.162 (?), 23.10.2016 19:17

Moc Vám děkuji za rychlou odpověď, jde o samoděl.s tím, že kotel se zkrátka postaví na kamna či na hořák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.180 (?), 24.10.2016 19:14
Když dáte vodu, máte to bez starostí, jestli ten nebo onen olej je lepší nebo horší, no a náklady vody jsou prakticky nulové. Ona ta setrvačnost teploty oleje je sice dobrá věc, dobrý je ale i posoudit, jestli ji opravdu využijete. Vyzkoušejte vodu a uvidíte (osobně mám už hodně dlouho nerez dvouplášť a v něm vodu, naprostá spokojenost).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.117 (?), 30.12.2016 18:55
Dobrý den, já bych použil normální nemrznoucí směs do chladiče automobilu.ma to vyhody v pořizovací ceně pak že setrvačnost ohrevu neni tak velká jako u olejů a hlavně bod varu je někde kolem 150 stupňů což je bohaté dostačující a ještě navíc nerezne topné těleso.Romic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.32 (?), 30.12.2016 20:30

Pane Romic,

z jakých důvodů nedoporučujete třeba obyčejnou vodu, která vám při unikání pary nepoškodí zdraví při nadýchání?.

Děkuji 

Slabiňák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.117 (?), 2.1.2017 9:45


Zdravím pane Slabinák,

léta jsem pálíval jen s vodou, vše dobré, ale: Mám kotel na 50l kvasu i s přetlakovým ventilem ale doba "ohřátí" vodou byla dlouhá, proto mě napadla právě ta chladící kapalina.Tak jsem použil kapalinu jednoho výrobce, která má bod varu dokonce 180 stupňu, takže,když je potřeba zvýšit teplotu a tím zrychlit ohřev mohu jít někam kolem těch zmiňovaných 150 stupňu a stále pára neuniká, proto mi nic zdraví neohrožuje /možná jen pak následné vypití velkého množství pálenkylaugh/.Takže je to na každém z nás.Někomu vyhovuje to někomu něco jiného.Myslím, že voda je ideálni pro ty kdo mají dost času nebo pálí jen jednu "várku".   nechci dělat nějaké rady - toto je jen můj názor.

Ať se Vám daří Romič

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
aniel.cz - (7) - 0.146 (?), 21.2.2017 21:55

Zdravim, pouzival som vodu, ano voda je fajn zadne vypary.ale kym nemam kvalitny tlakovy dvojplast, tak teplotu nedostanem vysoko.

Tak pouzivam trafoolej

Skorej ma zaujima, do akej teplotyby sa mala hnat teplota v medziplasti, mam pocit ze peckovina uz nad 120c vylucuje neziaduce latky 

samozrejme hovorim o1d

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 17.215 (?), 6.11.2020 14:04

Dobrý den.

Mám průmyslový elektrokotel dvojplast nerez ještě z NDR(mladší možná neznají) a mám v něm vodu která tam standardně patří.Protoze je ale ve stodole kde se netrpí rad bych tam dal něco co bych nemusel před zimou vylevat.Romic tam má nemrzku bojím se ale aby tam nemrzka něco neprovedla(nějaké poskozeni) přemýšlel jsem i o transformatorovem oleji.Poradi někdo co mu funguje?Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.116 (?), 19.1.2021 9:32
Nerezová dvouplášťová polní kuchyně používá jako náplň glycerinový olej. Když mi na měrce ukázalo že je pod ryskou, dolil jsem tam asi 3 litry řepkového oleje a kotel funguje dalších minimálně 10 let bez nějakých náznaků toho že by něco houstlo. Několikrát do měsíce v něm vařím brambory pro prasata takže je ve stálé permanenci. Zajímalo by mě jestli nemá někdo zkušenosti s použitím hydrauliky. Té mám dost. Kotel je venku takže mě výpary netrápí. Mimochodem ten kotel je v podstatě papiňák, takže jde použít jako palírna pokud by někdo přemýšlel co koupit. Jen ten objem na cca 45 l kvasu se může zdát někomu málo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika