Špatný kvas



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
2.9.2014 21:39

Pomini-li chybu, kterou jste udělal rozbitím bečky a nevšimnutím vyteklé šťávy, tak za 4 dny se mi nezdá, že by se kvas mohl stihnout jakkoli zkazit. To sotva začne kvasit. kór v tomto počasí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 111.251 (?), 2.9.2014 21:31, zobrazeno: 5152x

Zdravím, mám problém, měl jsem bečku 50L, kterou jsem během 1 týdne doplnil po vrch mirabelkama a chtěl přenést, přitom se mi ulomilo ucho od bečky a ta pádem na beton u dna praskla. Jednu prasklinu jsem našel a zalepil, ale nevšiml jsem si druhé. Druhý den jsem šel bečku zkontrolovat a vypadala v pořádku. Jenže další den jsem ji šel znovu zkontrolovat a všechna šťáva vytekla, zbyl jen ten tuhý škraloup. Po spoustě nadávek jsem se rozhodl to zbylé ovoce přesypat do jiného sudu a doplnit novým ovocem do stejného množství během 3 dnů (tj. v neděli 31.8.) Dnes jsem šel kvas zkontrolovat a kvasí docela bouřlivě - dostal jsem pěknou ránu, když jsem přičichl, ale zdá se mi, že je cítit ředidlem. Je ten kvas špatný? Udělal jsem nějakou chybu? Děkuji za Vaše odpovědi. Jirka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.9.2014 21:39

Pomini-li chybu, kterou jste udělal rozbitím bečky a nevšimnutím vyteklé šťávy, tak za 4 dny se mi nezdá, že by se kvas mohl stihnout jakkoli zkazit. To sotva začne kvasit. kór v tomto počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.251 (?), 2.9.2014 23:52

Děkuji za odpověď, však jsem si nadával do všeho možného... jen mě napadlo, jestli se nemohlo zkazit to první částečně zkvašené ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika