Poslední frakce destilace kvasu - využití?



host - 166.43 (?)
23.1.2017 17:26

Na myjavskych kopaniciach sa "ukap" pouziva ako mazadlo na bolave kolenne klby. Obzvlast vhodne pre babicky...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 77.142 (?), 21.1.2017 18:03, zobrazeno: 7506x

K čemu se hodí "zadek" po vypálení slivovice? Díky za inspiraci.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.138 (?), 21.1.2017 20:34
Absolutně k ničemu! Dokapové komponenty dokáží spolehlivě zničit slivovicový destilát, asi proto je slivovice v České části naši země dost neoblíbená, prostě málokdo pil dobrou slivovici, ovšem Moravské části země se o netýká a hlavně ne Horňácka, o tamních slivovicích a destilátů z durancie se mi často zdá, prostě paráda! Rozhodně Vám radím, abyste dokapové složky nelil do ostřikovače Vašeho auta, neumíte si představit jak na to policie ČR reaguje! Takže zpět k Vaší otázce. Dokapové složky užijte ke snadnějšímu zapálení kotle při zabíjačce, snad i při jiné příležitosti. slosar-petr@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.123 (?), 22.1.2017 11:09

Dokapové složky nehoří tudiž jsou k podpalování nevhodné...

Aby šla směs zapálit musí obsahovat aspoň cca 50% lihu.

*

Jinak se dá směs úkapů a dokapů rektifikovat na líh nebo přidat do další várky. Buď kvasu nebo lutru.

Nebo použít jako nemrznoucí kapalinu rozpouštědlo atd.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.180 (?), 23.1.2017 9:56
Metanol i dokap používám do zimní kapaliny do ostřikovačů skla, při mrazech dám deci do WC když odjíždím z chalupy, občas tím vyčistím motorovou pilu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.119 (?), 23.1.2017 14:50

Bohužel ke slivovici z Horňácka jsem se dosud nedostal, takže nemohu posoudit. Zato jsem měl možnost několikrát "koštovat" slivovici z vinařských části Moravy; bohužel jejich kvalita nedosahovala kvalit "meruňkovice". Souhlasím s tím, že už i malé množství dokapových látek, může pokazit ovocný destilát.

Využití "úkapu" a "dokapu" lze i jako rozpouštědla na "zaschlé štětce" od barev či sundávání "starých nátěrů"...

No vyzkoušejte si to sám... přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.43 (?), 23.1.2017 17:26

Na myjavskych kopaniciach sa "ukap" pouziva ako mazadlo na bolave kolenne klby. Obzvlast vhodne pre babicky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.82 (?), 23.1.2017 18:45

Není to sice o využití poslední frakce, ale když se to už tak zvrhlo...


Jo, mazání na klouby apod. předkapy bylo praktikováno i ve Valašském království. Můj dědeček s babičkou to často používali.
Klasický Opodeldok už, nebo ještě..., nebyl, reklamy na spoustu farmaceutických pochybných mazání taky ne, tak používali ty úkapy. Buď samotné nebo k maceraci "mořské cibule" apod.
Tehdy mazání jménem asi Pamela, nebo francovky prý tak účinné nebyly.
*
Ale neberte mně moc vážně, jsou to jen vzpomínky a vůbec netuším v čem by mohly být zevně ty samotné úkapy nějak prospěšné.
*
O jejich využití vnitřním jsem se od dědečka dozvěděl následující:
Měl známého, souseda, alkoholika který po něm "něco" pořád loudil.
Tak aby se ho zbavil, dal mu několik láhví těch úkapů...
*
A pak ho asi týden neviděl. Sice věděl, že otrávit ho s tím nemohl, ale i tak měl trochu trochu obavy a i výčitky svědomí.
A pak najednou vrazil do sednice se slovy:

"Teda Ferdo, to byla fact síla, mocnější gořalku jsem ještě nepil! Nemáš ještě?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 196.216 (?), 16.2.2017 21:04

Slyšel jsem, že někdo předkapy a dokapy slévá a když jich má více, tak je velmi opatrně předestiluje. Tím z nich získá něco zbytkového alkoholu a prý je pak přidává po malých částech do výrazných likérů. Tak nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika