Poslední frakce destilace kvasu - využití?



host - 19.119 (?)
23.1.2017 14:50

Bohužel ke slivovici z Horňácka jsem se dosud nedostal, takže nemohu posoudit. Zato jsem měl možnost několikrát "koštovat" slivovici z vinařských části Moravy; bohužel jejich kvalita nedosahovala kvalit "meruňkovice". Souhlasím s tím, že už i malé množství dokapových látek, může pokazit ovocný destilát.

Využití "úkapu" a "dokapu" lze i jako rozpouštědla na "zaschlé štětce" od barev či sundávání "starých nátěrů"...

No vyzkoušejte si to sám... přeji hezký den.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 77.142 (?), 21.1.2017 18:03, zobrazeno: 7538x

K čemu se hodí "zadek" po vypálení slivovice? Díky za inspiraci.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.138 (?), 21.1.2017 20:34
Absolutně k ničemu! Dokapové komponenty dokáží spolehlivě zničit slivovicový destilát, asi proto je slivovice v České části naši země dost neoblíbená, prostě málokdo pil dobrou slivovici, ovšem Moravské části země se o netýká a hlavně ne Horňácka, o tamních slivovicích a destilátů z durancie se mi často zdá, prostě paráda! Rozhodně Vám radím, abyste dokapové složky nelil do ostřikovače Vašeho auta, neumíte si představit jak na to policie ČR reaguje! Takže zpět k Vaší otázce. Dokapové složky užijte ke snadnějšímu zapálení kotle při zabíjačce, snad i při jiné příležitosti. slosar-petr@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.123 (?), 22.1.2017 11:09

Dokapové složky nehoří tudiž jsou k podpalování nevhodné...

Aby šla směs zapálit musí obsahovat aspoň cca 50% lihu.

*

Jinak se dá směs úkapů a dokapů rektifikovat na líh nebo přidat do další várky. Buď kvasu nebo lutru.

Nebo použít jako nemrznoucí kapalinu rozpouštědlo atd.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.180 (?), 23.1.2017 9:56
Metanol i dokap používám do zimní kapaliny do ostřikovačů skla, při mrazech dám deci do WC když odjíždím z chalupy, občas tím vyčistím motorovou pilu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.119 (?), 23.1.2017 14:50

Bohužel ke slivovici z Horňácka jsem se dosud nedostal, takže nemohu posoudit. Zato jsem měl možnost několikrát "koštovat" slivovici z vinařských části Moravy; bohužel jejich kvalita nedosahovala kvalit "meruňkovice". Souhlasím s tím, že už i malé množství dokapových látek, může pokazit ovocný destilát.

Využití "úkapu" a "dokapu" lze i jako rozpouštědla na "zaschlé štětce" od barev či sundávání "starých nátěrů"...

No vyzkoušejte si to sám... přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.43 (?), 23.1.2017 17:26

Na myjavskych kopaniciach sa "ukap" pouziva ako mazadlo na bolave kolenne klby. Obzvlast vhodne pre babicky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.82 (?), 23.1.2017 18:45

Není to sice o využití poslední frakce, ale když se to už tak zvrhlo...


Jo, mazání na klouby apod. předkapy bylo praktikováno i ve Valašském království. Můj dědeček s babičkou to často používali.
Klasický Opodeldok už, nebo ještě..., nebyl, reklamy na spoustu farmaceutických pochybných mazání taky ne, tak používali ty úkapy. Buď samotné nebo k maceraci "mořské cibule" apod.
Tehdy mazání jménem asi Pamela, nebo francovky prý tak účinné nebyly.
*
Ale neberte mně moc vážně, jsou to jen vzpomínky a vůbec netuším v čem by mohly být zevně ty samotné úkapy nějak prospěšné.
*
O jejich využití vnitřním jsem se od dědečka dozvěděl následující:
Měl známého, souseda, alkoholika který po něm "něco" pořád loudil.
Tak aby se ho zbavil, dal mu několik láhví těch úkapů...
*
A pak ho asi týden neviděl. Sice věděl, že otrávit ho s tím nemohl, ale i tak měl trochu trochu obavy a i výčitky svědomí.
A pak najednou vrazil do sednice se slovy:

"Teda Ferdo, to byla fact síla, mocnější gořalku jsem ještě nepil! Nemáš ještě?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 196.216 (?), 16.2.2017 21:04

Slyšel jsem, že někdo předkapy a dokapy slévá a když jich má více, tak je velmi opatrně předestiluje. Tím z nich získá něco zbytkového alkoholu a prý je pak přidává po malých částech do výrazných likérů. Tak nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika