Kvas Oskeruše



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Patrik Bulko - (6) - 166.34 (?) 
9.1.2010 3:39

Ano, mozete aj ja som pridal este 20 litrov vody pred tym ako som doviezol kvas do palenice.Vysledok bol vyborny napalil som rovnych 10litrov:-))).Celkovo som dal na 80litrov cisteho oskorusoveho kvasu 30litrov vody hned na zaciatku a 20 litrov tesne pred palenim. Palenik povedal, ze niekedy moze taky husty kvas prihoriet, tak aj on huste kvasy pred palenim riedi. Moj nemusel :-),mal som ho riedky ako jabcny alebo hruskovy kvas. Moja oskorusa chuti genialne a vonia tak ako ten kvas... uzasne!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 7.10.2012 20:17

Tak po roce zase aktuální téma, neboť osekruše už dozrály. Zakládal jste někdo letos okerušový kvas? Já ano. Odhodlal jsem se a trošku té "marmelády" ochutnal. Překvapila mě nakyslá chuť - tak nevím, jestli je to normální, nebo mi to letos nějak špatně zkyslocrying.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.35 (?), 22.10.2012 8:31

Ahoj Honza.Tento rok som sa opat dostal k oskorusiam, zial iba k 50 litrom.Opat som dal do toho kvasu 2kg cukru a 30 l vody. Mam to uz vyskusane.Kvas mam v pivnici.Patrik Bulko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 8.11.2012 19:13

Tak dnes už mám kvas vypálený. Nakonec to dobře dopadlo. Zase jsem se poučil, jak důležité je dát do sudu dost vody, protože na vrchu, kde byl kvas moc suchý, se mi zřejmě začalo objevovat octové kvašení, tak jsem to sebral a dal pryč. Na kvalitě to znát není. Patriku, já jsem loni také sebral jen 50 l, tak jsem to nastavil švestkami a bylo též dobé. Cukru jsem dal letos jen do zákvasu a přece to teklo. Jak jseš na to m teď ty? Hned jdu okoštovatlaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.40 (?), 20.12.2012 19:11

Zdravím, letos jsem poprvé dělala oskeruš, měla jsem 70l oskeruší, nejprve jsem dala 0,5kg cukru a 5 l vody, i když byl dost "suchý" začal pěkně kvasit. Pak mi bylo doporučeno, že klidně můžu dát vody víc a cukru i 3kg- tro se mi zdálo moc, vody jsem nakonec musela přidat asi 20l a cukru celkem 1,5kg, 1kg třtinového. Měla jsem strach, že přidáním vody s cukrem do rozjetého kvasu kvas pokazím. Teď už mám vypáleno a i dopadlo to na jedničku, chuť výborná, všichni znalci chválí:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.7 (?), 21.12.2012 12:28

Milostivá paní, máte můj upřímný obdiv. Můžete prosím prozradit, ve kterém požehnaném kraji žijete? U nás v širém okolí neznám jedinou babu, kterou by bavilo sbírat do bečky a pálit. Když už, tak jedině přijít k hotovému a to už ani zdaleka není ono. Přeji vám hezké vánoce a hodně úspěchů ve vašem konání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 22.12.2012 1:07

Vážený pane, oskeruše (Sorbus domestica) se do bečky nesbírají. Sbírají se do ovocných přepravek, potom se 2 - 3 týdny žlutočervené plody přebírají až všechny zhnědnou, pak se asi 0,2 mm stopky musí odstranit a hnědé, změklé a nehořklé plody se musí rozdrtit nejlépe nástrojem na přípravu bramborové kaše, dále patřičně naředit, přidat Ovopres atd. Tento kvas je jeden z nejnáročnějších na přípravu a mimořádně pracný a nepochybujte o tom, že ona dáma pochází z Horňácka. Způsob zpracování vykvašeného kvasu je zcela neobvyklý, ale to asi víte. Nepochybuji. Také Vám a ostatním přispěvatelům na tomto portálu přeji hezké a klidné svátky, speciálně dnes, když jsme to všichni přežili, střízlivé nás naši vládci nedostanou a hanba vystřízlivět! slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.31 (?), 23.12.2012 20:09

ja som mal tento rok 480l kvasu a napalil som 48litrov 53,40 a chcem 30litrov predat viete po kolko sa predava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 23.12.2012 21:49

480 l mače! To mi spadla čelist až na zem! To muselo být práce. A kolik stromů máte? Štastný to člověče...

A cena? Kolik kdo dá? Já jsem taky uvažoval o prodeji, ale jen pár litrů, abych zaplatil pálení. Někde jsem četl, že nejlepší oskerušovice může stát až 2000 Kč/l. To je ale přehnané. R. Jelínek prodává balení 0,2 l za 294,00 Kč, to je 1470 kč/l. I to je opravdu dost. Cena musí být nižší než za co se dá koupit od komerčních prodejců. Taky záleží na kvalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 24.12.2012 7:38

Dobrý den. Pane Honzo, není to vůbec přehnaná cena. Je to hodně výjímečné ovoce a od toho se ta cena odvíjí. A určitě nemusí být nižší, protože s velkou pravděpodobností si ten pěstitel doslova pohrál jak s ovocem při pěstování, tak při výrobě kvasu. Sám mám teprve několik mladých stromků oskeruší, které skutečně hýčkám a když jdu kolem nich, skoro pokaždé si moc přeju, ať se pálení ještě dožiju. Už mám totiž roky. Stanislaw 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika