Ktorú slivku vysadiť kôli slivovici



milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 39.26 (?)
29.8.2016 14:20
Viem ze slnko je na vyzretie dôležité. Ale keď tam toho slnka nie je toľko tak žiaľ moc s tým neurobím. Samozrejme diskutujem so susedom ze by bolo dobre tu jedĺu dať dolu lebo skôr či neskôr to bude musieť urobiť. Už bola zrezana hore ale to dorastlo. Zas susedovi vyhovuje tieň ktorý strom poskytuje. Len aby neprišla nejaká víchrica lebo keď raz spadne alebo sa zlomí tak bude veselo...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 136.37 (?), 18.8.2016 10:37

Jo, ta Lipnická vypadá velmi nadějně. Ale praktické zkušenosti s ní má jen její "stvořitel", pan Chovanec.
*
Lepotice mi teď už končí, už setřepu její poslední zbytky na stromech. A mám problém ji nějak zhodnotit i když tvoří většinu mého švestkového sadu. Všichni kolemjdoucí obdivují její velké atraktivní plody, úrodnost a odolnost skoro proti všemu, ale z hlediska destiláterského - cukernatost, obsah aromatických silic je to sfinstvo:-((((
*
Pokud netrváte přímo na modrých švestkovinách zvažte výsadbu Nancynských mirabelek. Pálenka z nich je sice od slivovic odlišná, ale své kouzlo a i příznivce má.
Navíc je mimořádně úrodná a odolná vůči škůdcům i počasí, aromatická a cukernatá. Po počátečním opadu a sběru drobných plodů které se špatně sbírají se dá dobře setřepat na plachty. No, ty drobné plody jsou jediné nagativum které bych jim vytknul.
(Začínají dozrávat teď).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.8.2016 22:21

Nejvhodnější odrůdy slivoní pro výrobu destilátů jsou:
́Katinka ́, ́Anna Spät ́ a ́Veeblue ́. Jako nejméně vhodné odrůdy byly hodnoceny Čačanská lepotica ́, ́Bluefree ́, ́Stanley ́ a ́Valor ́

To je asi nejzajímavější věta z oné bakalářky. Souhlasit s ní nelze, ale je to pozoruhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.139 (?), 19.8.2016 0:21

Já nevím, přiznám se že jsem nic podobného, nějaké takové práce nikdy nepsal.
Ale myslím si, že pokud byly uznány, tak to zas až nějaké bláboly nebudou. Snad...

Jistěže tvůrci takových děl jsou víceméně "děti" bez praktických zkušeností, ale musely něco přečíst, zkoncentrovat veškeré dostupné zdroje a tak to tak beru a tak jsem taky ten příspěvek myslel.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.28 (?), 19.8.2016 14:29

k - Miloš Vysloužil (13413) - xxx.xxx.236.1 (?) 18.8.2016 22:21

Nejvhodnější odrůdy slivoní pro výrobu destilátů jsou: ́Katinka ́, ́Anna Spät ́ a ́Veeblue ́. Jako nejméně vhodné odrůdy byly hodnoceny Čačanská lepotica ́, ́Bluefree ́, ́Stanley ́ a ́Valor

Jen jste ještě zapomněl, pane doktore uvést, že je to sice její citace, ale z „odkazu“ 46; 
BOHAČENKO, I, PINKROVÁ, J, KOMÁRKOVÁ, J, PAPRŠTEIN, F, Selekted processing characteristics of new plum Cultivars Grown in Czek Republik. Horticultular Science. ISSN 0862-867X

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 39.26 (?), 28.8.2016 11:39

Zdravím 

ešte by som Vás rád poprosil o radu ktorá z tých sliviek je najmenej náročná na slnko.

Totižto na juh od toho miesta kde chcem vysadiť 2 slivky je cca 7m vysadená 15m vysoká jedĺa. A keď svieti slnko od juhu je ten pozemok zatieneny. Rastie tam viac machu ako trávy. Voda sa tam nedrží lebo je to mierny sklon. Ale je to také zamokrene. Vedľa ringlote vľavo na fotke sa darí. A ešte či tam môžem zasadiť slivky na mirobalane. Odstup medzi stromami je 4.3m a od plota 2.2m. Lebo rad by som mal radšej 2 väčšie slivky a viac slivovice ako 2 malé stromky a menej slivovice.  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.90 (?), 28.8.2016 21:42

Milan Vlk,  slnko je dolezite k dozrievaniu a k fotosynteze, cize aj ked ti dorastu plody, nemusia byt sladke ako v plnej zrelosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 39.26 (?), 29.8.2016 14:20
Viem ze slnko je na vyzretie dôležité. Ale keď tam toho slnka nie je toľko tak žiaľ moc s tým neurobím. Samozrejme diskutujem so susedom ze by bolo dobre tu jedĺu dať dolu lebo skôr či neskôr to bude musieť urobiť. Už bola zrezana hore ale to dorastlo. Zas susedovi vyhovuje tieň ktorý strom poskytuje. Len aby neprišla nejaká víchrica lebo keď raz spadne alebo sa zlomí tak bude veselo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 67.16 (?), 21.10.2016 16:46
Takže dnes som kúpil 2 slivky. Obidve na St. Julien A podpnikoch. Jojo a Toptaste. Jedna ma v mieste stepenia pásku. Čo s ňou? Nechať? Ak áno dokedy? Môžte mi prosím poradiť kde ich mám najlepšie stihnúť?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.122 (?), 29.8.2016 10:09

...jistěže tvůrci takových děl jsou víceméně "děti" bez praktických zkušeností, ale musely něco přečíst,...

...že je to sice její citace, ale z „odkazu“ 46;
BOHAČENKO, I, PINKROVÁ, J, KOMÁRKOVÁ, J, PAPRŠTEIN,

Což o to, já bych s tou citací rád souhlasil, tyto slivoně mi na zahradě rostou. Nicméně každý, kdo někdy ochutnal destilát,  těžko popře, že nejlepšími odrůdami jsou bez diskuze Domácí a Durancie. A to s velkým odstupem. Tyto bohužel nepěstuju. Domácí kvůli šarce, Durancie často nedozrává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.202 (?), 29.8.2016 11:42

"... že nejlepšími odrůdami jsou bez diskuze Domácí a Durancie. A to s velkým odstupem. Tyto bohužel nepěstuju."

Zatím jsem nenarazil na žádné lihovárníky kteří by je pěstovali.  Jen si vzpomínám, že Bošácká slivovica byla kdysi jen z Bystrických. Dnes nevím z čeho je vyráběná.
*
Vlákno o ní tu sice je, ale stejně mi to nedá - a co "tajemná" Anna Späth?
Co jsem četl, tak např. Žufánek ji pěstuje.


Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika