Kotel Medienka



Stránky: 1,  2   
host - 205.91 (?) 
4.11.2012 20:02, zobrazeno: 30670x

Zdar lidi, planuji koupit kotel od firmy Medienka.

Mate s nima nejake skusenosti? Popripade nejakou jinou variantu?

Koupim aj vetsi cca 200l, aj domackou vyrobu :)

Zajimali by mne hlane zkusenosti s firmou Medienka.

Dekuji Pavel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 14.97 (?), 15.12.2012 3:03
Kotel Medienka funguje. Standardně dodávají jen teploměr na plášti, to mi přišlo málo, takže mi ještě dodělali druhý před chladič. Uprostřed trubky, co vede k chladiči má nádobku na oddělení metanolu. S tím si nejsem jist, jestli pracuji dobře. Vylévám její obsah po dosažení tepolty jádra a taky po ukonžení celé destilace. Mám 100L kotel a to je dost. I na druhou destilaci se doporučuje naplnit alespoň na 60L. První destilace se má plnit max na 90L, z čehož vyteče asi 20L. Takže jednoho ovoce je zapotřebí alespoň 3x90, tj.270L kvasu. Lépe více, neb se při zaplnění na 60 L přehřívá - musím střídavě vypínat elektřinu. S tím 200L kotlem bych váhal. A.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 15.12.2012 13:17

Do nových elektrických kotlů už Medienka montuje termostat, takže eletřinu není třeba vypínat. Kotel funguje vcelku dobře, ale má pár nectností.
1. Není izolovaný, takže únik tepla přes železný plášť i měděný klobouk, zejména v zimních měsících je velký. Dá se snížit obalením kotle iozolací
2. Teploměr měřící teplotu olejové lázně o teplotě obsahu kotle neříká prakticky nic.
3. Destilace trvá díky způsobu vytápění a absenci míchání hodně dlouho. Problém nastává zejména u velmi hustých kvasů.
4. Nádobce na jímání metanolu bych příliš nevěřil. V průběhu destilace se zahřeje a kondenzovaný úkap se znovu odpaří a projde chladičem.
5. Problém jednoho kotle na první i druhou destilaci už byl zmíněný. Abychom naplnili kotel lutrem, je třeba mít hodně kvasu - 3-4 násobek kapacity kotle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.97 (?), 19.12.2012 23:25
Ta dodatečná izolace mě zaujala. Pokud jste se do toho někdo pustil, jaký materiál jste použil, jak to drží pohromadě? A hlavně, izolujete i trubku až k chladiči, tedy včetně odlučovače metanolu? Děkuji. A.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.12.2012 15:48

Kotel jsem obalil minerální vatou mezi 2 foliemi (z obchodu s autopotřebami k izolaci motoru). Ke kotli jsem ji připevnil teplovzdorným lepidlem ve spreji. Obalil jsem dno i plášť kotle a měděné víko. Trubku k chladiči ne, ztráty tepla malou trubičkou oproti celému porchu kotle mi přijdou zanedbatelné.
      Obával jsem se (možná zbytečně) teplot vyšších než 100 stupňů, poroto jsem nepoužil podstatně levnější variantu s vlnitou lepenkou, kterou mi radil jeden známý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.7 (?), 21.12.2012 7:59

Izolovat kotel je v pořádku kvůli tepelným ztrátám, ale izolovat měděné víko mě přijde nesmyslné. Víko by se mělo zvenku ochlazovat vzduchem, na vnitřní straně víka by se měly částečně ochlazovat páry a tím se zbavovat látek vroucích při vyšších teplotách, tzv. reflux.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.12.2012 9:26

Hm, to mě nenapadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 21.12.2012 18:54

Reflux je ale úplně, úplně něco jiného... navíc silně pochybuji, že neizolované víko ochlazuje nějaké výševroucí páry...,to by uživatel musel topit velmi, velmi mírně, tak aby na výstupu tekl destilát jen slabou nití..., něco jiného je cibulový zvon, tam se při mírném topení jen ale částečně kondenzují výševroucí páry...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 23.12.2012 16:01

Reflux je zpětný tok kolonou jehož typickou vlastností je, že pokud je jeho narůstající množství v čase v souladu s konst. příkonem do vařáku, roste i počet pater kolony, které zmíněné výševroucí látky zachycují, ovšem nesmí dojít k zahlcení kolony. Toto je jev, kdy množství vznikajících par nedovolí zpětnému toku dostat se zpět do vařáku, takže dochází k porušení rovnováhy kapaliny - pára. Dnešní technika zpětného toku spoléhá na deflegmátor, problém je, že to moc neumí, a proto jsou tak špatné výtěžky v pěstitelských pálenících, má-li se dosáhnout kvalitního destilátu. Aplikace cibulového zvonu má spíše význam při zpracování takových kvasů jako jsou např. třešně nebo víno, které mají tendenci pěnit, ale to souvisí s povrchovým napětím, které se dá snížit přídavkem např. jedlého oleje. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Saskia - (3) - 68.16 (?), 9.1.2013 1:03

Potrebovala by som poradiť s výberom kotla. Rozhodujem sa medzi kotlom medienka a prístrojom od firmy Pachner.

Ďakujem 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika