Kostkovica alebo slivovica



host - 121.229 (?) 
28.11.2013 0:34, zobrazeno: 7556x

ako to robite vy milovnici ovocnych destilatov. nestacil by ten vyluh z tych kostok len po dobu kvasenia anie aj varenia.alebo ake percento ich odobrat aby ich bolo akurat.ch cel by som to tento rok skusit precedit.oplati sa to? ta robota mi nevadi. dakujem za nazory z praxe

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 28.11.2013 10:03

Myslím, že přesný návod na určité množství nelze napsat. Jsou totiž velké rozdíly ve velikosti švestek a procentuálním zastoupení pecky v plodu, rozdíly jsou i v chuti a hořkosti jader. Liší se i nároky jednotlivých konzumentů na sílu hořkomandlové příchuti slivovice Odebírat pecky ještě před kvašením považuji za a zbytečně pracné (nemáte-li mnohatisícový odpeckovač) a ve svém principu nevhodné. Přecedit kvas před pálením může znamenat úsporu energie (neprohříváte pecky), zvýšení tekutosti a snížení rizika připálení kvasu. Nahradit odcezené pecky čistými jádry bude jistě vhodné. Přesný počet říci neumím, po pár stovkách pecek to louskání beztak přestane bavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 28.11.2013 10:17

Někdo  dělá slivovici s pracným, nebo jiným vypeckováním, ať už v kterékoli fázi procesu.Ač jsem takový výrobek nepil, mohu prohlásit, že mi s peckami, tedy mandlovou příchutí chutná víc.Zdravotní rizika ponechme stranou.

Naopak jsem pil rádoby slivovici, kde švestky byly "nadstavovány" peckami.Nechutnala špatně, se slivovicí to mělo málo společného, ale mandlovice to byla dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika