Jak zakopat slivovici



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
22.5.2016 15:22

Před lety jsem to udělal podobně. Zátku pomozí zátkovačky jsem zarazil až po okraj, nahoře zavoskoval, celé to zakryl plechovým šroubovacím víčkem. Nezakopával jsem to, jen postavil do vlhkého sklepa na zem. Výsledek po 30 letech? Víčko zoxidované se rozpadlo v ruce při poklusu o odšroubování, vosk byl pečetní, ten jakž takž držel. Špunt při naložení vývrtky lehce zapadl do láhve. Destilát nebyl špatný, ale kam se hrabe na tu loňskou. Holt technologie se mění, jak ve vedení kvasu, tak v palírně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 168.53 (?), 30.1.2015 18:30

Važeny pšatele. Sranda a diskusia ako hrom. A prečo?. Dva priklady: prvý- babka nemala žiadneho oráča a tak oznámila vnukom, že dedo zakopal na záhrade demižon slivovice. Vnuci záhradu prekopali. Druhý " po plynofikácii nemal kto babke upratať šopu / sklad uhlia a dreva/ tak povedala vnukom to isté. Šopa bola uprataná. O čom to svedčí. Slivovica má byť na známom mieste.  Zaslúži si to. Zdraví Vojtech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.232 (?), 18.5.2016 0:10

Taky se k tomu chystám a přemýšlím nad tím.. Já to chci udělat tak, že destilát stočím do lahve či demižonu se zátkou na závit. Než bych jí zašroubovatl, tak bych jí napřed zašpuntoval korkem vyvařeným ve vodě. Co bude vyčuhovat bych uříz a zalil voskem. ještě za tepla bych to zašrouboval víčkem a ještě nahřál at to těsní :).  pro jistotu ještě celý uzávěr zalil voskem... a to by bylo aby nebylo. Plánuju to pro dceru má dva roky tak do svatby by to mohlo vydžet třeba aspon 25 let. 

Hodně zdaru ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 139.211 (?), 22.5.2016 11:07

Téma už je hodně staré, ale Tvůj příspěvek čerstvý, tak se připojím. Narodil se mi syn, takže vedle zasazeného stromu také zakopu spoustu věcí (noviny, zprávy v den narození, DVD, přání, drobné předměty). 

Alkohol řeším také, ale k tomu způsobu zakopání:

Mám "vyvrtanou" díru, válec, do které vložím schránku, vyrobenou z hladkého kanalizačního potrubí (Do Googlu dej: KGEM trubka SN4 ML 110x3,2 1M). Dno, víčko, vše dobře uzavřeno. 

Věci uvnitř půjdou do dalších vodotěsných uzávěrů. A takto to podle mě v zemi vydrží bezpečně, plán je 18let. 

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 22.5.2016 14:22

Jen k tomu DVD, kupte to nejkvalitější co seženete, na archivaci. Běžný media jsou dobrý tak akorát na vypalování stáhnutých filmů. Měl jsem i jedny "speciální" CD, z kterých se po 2 měsících ztratila třetina obsahu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 22.5.2016 15:22

Před lety jsem to udělal podobně. Zátku pomozí zátkovačky jsem zarazil až po okraj, nahoře zavoskoval, celé to zakryl plechovým šroubovacím víčkem. Nezakopával jsem to, jen postavil do vlhkého sklepa na zem. Výsledek po 30 letech? Víčko zoxidované se rozpadlo v ruce při poklusu o odšroubování, vosk byl pečetní, ten jakž takž držel. Špunt při naložení vývrtky lehce zapadl do láhve. Destilát nebyl špatný, ale kam se hrabe na tu loňskou. Holt technologie se mění, jak ve vedení kvasu, tak v palírně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.193 (?), 22.5.2016 17:02

Téma zajímavé, tak se také připojím, s dovolením wink Asi tak v 88 nebo 89 roce jsem také zakopával jeden demížónek - asi 3l, já byl v té době ještě mladý a slivovice byla na švýcinu svatbu nebo tak nějak od dědy. Měli sme hliněný sklep, teda podlaha. Tak na jeden rýč, prostě abych o tom věděl jen já a nenašlo se to nějak dřív laugh. Korek sem samozřejmě voskoval, žádný další šput už nebyl. Naštěstí ve sklepě byla půda polosypká, uložení skoro na stojato, pololežato. Po skoro dvaceti letech korek suchem sborcený, ne úplně teda, v láhvi znatelně ubylo, ale chuť a barva byla výborná - trochu štěstí smiley Barva zřejmě od korku, nebo...? Byla celou dobu ve tmě. Chuť samozřejmě neostrá spíš trochu likérová, ale ještě dost silná tak určitě 45%, určitě zajímavá. Nějak tak doporučuju, jen to musí správně klapnout. Zrání v soudku nemám zkušenosti, ale nemám rád whiskovou dřevitou příchuť, takže také asi záleží do jakého soudku - od čeho, nejlépe asi od vermutu.

Tak ať se vám daří laugh Kryštof (Brněnsko)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika