Jak zakopat slivovici



host - 215.81 (?)
2.3.2012 9:57

Ano já s tím souhlasím (upozorňuji, že z lahví, popsaných v mém příspěvku z 9:15 nebyla v zemi ani jedna), ale zase chápu ten rituál... Prostě - proč si jednu lahev nezakopat, že?  O nic přece nejde. V nejhorším se to nenajde... A mimochodem - prokopnutí - pokud zakopáváte/vykopáváte na zahradě, stačí na to rýč a lopata. A při těchto nástrojích má člověk trochu více citu než u krumpáče...)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 2.3.2012 9:06

Předesílám, že s uskladňováním lihovin pod zemí nemám žádné zkušenosti. Ale přesto si dovoluji zaslat diskusní námět:

Když zakopeme skleněnou nádobu, tak jednoznačně přes sklo k výparu a tím k znehodnocování destilátu docházet nebude. Slabým místem je zátka. Aby se zabránilo prostupu těkavých složek přes zátku, se dříve i nyní zátky zalévají voskem. Jiná zalévací hmota, která by dlouhodobě odolala agresivnímu podzemnímu prostředí a výkyvům teplot v minulosti neexistovala. Ale teď už je jiná doba. Napadá mě, což takhle - silikon!
To je produkt, který je po vytvrzení netečný, odolný, stabilní, elastický. Silikon dokonale přilne ke sklu (na rozdíl od vosku) - lepí se s ním akvária. Pokud by někdo byl puritán a namítal zdravotnické hledisko, existují i silikony s atesty pro užití v potravinářském průmyslu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.81 (?), 2.3.2012 9:15

Zdravím všechny. Máme v rodině letitou zkušenost s výrobou lihovin a to v malých (domácích) i velkých, legálních pálenicích. Zkušenost: 1) korek "kupodivu" ztrácí na kvalitě, zejména v zemi.2) korek zakapaný pečetním voskem-při vodorovném uložení lahve dochází k průsaku lihoviny skrz korek a vosk se může naleptat a dostat do obsahu lahve (skutečně vlastní zkušenost - došlo k tomu při měsíčním vodorovném položení 25 let staré lahve (předtím byl vosk suchý, tvrdý, poté už na omak lepkavý, při otvírání se korek rozsypal a bordel byl všude, musel jsem filtrovat).3) pálenka z ovoce stářím zraje, ne že ne. Respektive se každopádně určitým směrem chuťově pohne. 20-25 let staré pálenky z jablek stály za starou bačkoru, zdrsněly, oproti tomu pálenky ze švestek a hrušek byly famozní. (stejně záleží na ovoci, na dobrém roku, obsahu cukru...4) pokud ukládáte v či keramických kameninových nádobách z úzkým hrdlem, dbejte na to, aby měly pořádnou a dobře vypálenou glazuru a to i na dně. Jinak obsah zčásti vyprchá..(z roku 1982 zbyly do roku 2010 cca 2/3)...Na závěr - je mi jedno, jaké chemické složení má slivovice, co má dělat či nemá dělat. Důležitá je zkušenost, že se to a to děje... K dotazu: asi bych použil skleněnou lahev s plechovým uzávěrem, ten zakapl pečetním voskem, lahev obalil navoskovaným plátnem a ještě bych jí vložil do plastové krabice. Pokud má být v zemi... A raději uložil na stojato...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.4 (?), 2.3.2012 9:37

lidi střepejte hlavou-vy už fakt nevíte co dělat... dám to do sklepa v normání flašce s normálním špuntem... třeba jablkovice je nejlepší po 2-3 letech tak proč hlína a kopání a oběvování pokladůůůůů a třeba prokopnutí flašky, ale prroboha... proč do země???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.81 (?), 2.3.2012 9:57

Ano já s tím souhlasím (upozorňuji, že z lahví, popsaných v mém příspěvku z 9:15 nebyla v zemi ani jedna), ale zase chápu ten rituál... Prostě - proč si jednu lahev nezakopat, že?  O nic přece nejde. V nejhorším se to nenajde... A mimochodem - prokopnutí - pokud zakopáváte/vykopáváte na zahradě, stačí na to rýč a lopata. A při těchto nástrojích má člověk trochu více citu než u krumpáče...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.45 (?), 2.3.2012 11:02

Taky souhlasím, jen jsem popsal zkušenost. Ale, co když při narození bude jako letos -20 a metr sněhu? Dovedu si představit, že narození vnučky je taková událost, která převáží všechny nesnáze a určitě bude stát za to je překonat. Jenom pozor na ten krumpáč.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.238 (?), 2.3.2012 11:16

Pokud zakopáváte demižón, tak na místě, které si zapamatujete. A zakopávejte potají, aby Vás neviděl nějaký nenechavý soused! Do zmrzlé země to musí být hrůza, to si tak pozvat vrtnou soupravu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.3.2012 11:38

Pokud nezakopáváte metr pod zem, tak nezabrátíte velkým výkyvům teploty půdy v průběhu roku. Pravda, slivovice není víno, přesto nevím, jestli jim kolísání teplot prospívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.203 (?), 2.3.2012 16:59

Já zakopávám veškerou svou pálenku hlouběji, zhruba 3m pod zem. Abych demižony a láhve bez problému našel,  vykopanou díru (asi 2,5x6m) jsem vybetonoval ztraceným bedněním a udělal do ní pohodlné schodiště.  laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 16.123 (?), 3.3.2012 9:44

Pokud dáte pálenku pod zem, důkladně místo zaměřte a plánek pečlivě schovejte. Vím o několika lidech, kteří si mysleli, že budou vědět kam ji dali a hledají ji již několik let. Osobně preferuji uložení na chladném místě (např. sklep).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 32.35 (?), 3.3.2012 15:03

Nee, žádný sklep, do země zakopat, zaměřit pomocí GPS a data dát geocache.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika