Fleret



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.221 (?)
24.10.2016 10:10

Musím přiznat, že mi Jelínkův budík chutná. A když si vzpomenu na raut Vizovického trnkobraní,  jak ve srovnání s ostatními destiláty šel na dračku, asi nejsem zcela sám.
   Voňavý je, to ano. Jestli je ale dovoněný, nevím, nemyslím si to.  Pil jsem domáci hruškovice z wiliamsek a z muškatelek, které voněly prakticky stejně a dovoněné prokazatelně nebyly.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.10.2016 10:14, zobrazeno: 3918x

Náhodou jsem dostal jednu láhev komerčního destilátu - hruškovici Fleret z Beskyd. V letáku Makra ji v dárkovém balení nabízejí za prohibiční cenu. Darované pálenky většinou nepiju, tady jsem učinil výjimku. Je pravda, že 50% destiláty se příliš často v běžné obchodní síti neprodávají. Vyloženě špatná ta hruškovice jistě není, ale Jelínkova Wiliams budík je jiná liga. 
P.s. Láhev je vyfocená až po otevření a degustaci

 Hruškovice Fleret 50%
Hruškovice Fleret 50%
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.90 (?), 23.10.2016 22:16

Dnes je uz mozne kupit aj komercne destilaty v slusnej kvalite. Samozrejme, majitel musi dbat na cely proces od vyberu ovocia az po uskladnenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 234.79 (?), 24.10.2016 9:44
A Vám chutná Jelinkův budík Williams? Myslím si že i průměrná domácí hruškovice je lepší než ten dovoněný budík. Třeba se ale pletu. Za mě je to ale tak jak říkám. Je to týden co jsem o své hruškovici pochyboval. Ochutnal jsem originál budik a rychle jsem pochybnosti zrušil) ale jak říkám každý to máme jinak i ve vší úctě k Vám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.221 (?), 24.10.2016 10:10

Musím přiznat, že mi Jelínkův budík chutná. A když si vzpomenu na raut Vizovického trnkobraní,  jak ve srovnání s ostatními destiláty šel na dračku, asi nejsem zcela sám.
   Voňavý je, to ano. Jestli je ale dovoněný, nevím, nemyslím si to.  Pil jsem domáci hruškovice z wiliamsek a z muškatelek, které voněly prakticky stejně a dovoněné prokazatelně nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 234.79 (?), 24.10.2016 10:27
Jj chuti máme každý jiny) vzpomínám jak na mém koštu pro kamarády jsem mezi vzorky přidal Jelínka a dostal ve dvou případech za 1)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 27.10.2016 17:47

Williamsky z Jelínkových sadů v Chile jsou celkem zajímavou vstupní surovinou. Ony i vína z této oblasti jsou "navoněná".

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika