Drtička na jablka



host - 226.162 (?)
15.8.2012 7:49

Mohli by jste mi prosím poradit kde a za kolik lze tuto drtičku koupit?? Nalezl jsem inzerát na bazaru.cz ále ten již není aktivní. Existuje nějaká firma která se zabývá jejich výrobou???

Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 226.162 (?), 13.8.2012 14:12, zobrazeno: 15510x

Dobrý den, chci si pořídit drtičku na jablka a na internetu jsem nalezl nerezovou drtičku viz přiložené foto. Chci se zeptat zda má někdo s touto drtičkou zkušenosti, Trochu mě zaráží motor pod nádobou na drt. Nemůže se dostat voda při čistění do motoru??


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.162 (?), 13.8.2012 14:14

Ještě přikládám jedno foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.75 (?), 13.8.2012 14:35

Voda se do motoru dostat může, ale nemusí, záleží na tom, jak "inteligentně" je provedeno konstrukční spojení výstupního hřídele motoru s unašečem v bubnu, jaká jsou použita těsnění, případně labyrinty či ostřikovací kroužky. To samozřejmě z fotek poznat nelze. Zeptejte se výrobce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.8.2012 14:51

Můžete být bez obav. vodu nepropouští, navíc při rotaci nože je hmota odstřeďována k okrajům. Ten větší stroj vlastním, není bez chyb, ale má řadu dobrých vlastností.
Výhody:
1. Obrovský výkon. 15 kg bedna je podrcena za pár vteřin
2. Optimální hrubost drti pro lisování i do kvasu
3. Stroj je překvapivě tichy
4. Nerezové provedení
Nevýhody:
1. Stroj je poměrně těžký, není pro jednoho člověka na dlouhé přenášení
2. Nohy jsou ukončeny uříznutím nerezové trubky. Tvrdou podlahu poškrábou.(stroj při spuštění poskočí), do trávy se boří.
3. Vrch je ukončen ostrým okrajem násypky, o nějž je riziko pořezání. Hodilo by se lehké víko
4. Stroj se hůře čistí vodou, pod nůž není vidět a drobné kousky nad ním je třeba vybrat ručně
I tak považuji tento stroj za nejlepší z drtičů, které jsem vyzkoušel. Cena je odpovídající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 224.31 (?), 14.8.2012 22:33

Tiež mám takú drtičku. Na vrchu mám násypný nadstavec v tvare lievika s menším priemerom zakončenia. To zabranuje vyskakovaniu jablk. Čistím ju vodou z hadice,, Kludne striekam do zapnutej drtičky zvrchu aj odspodu. Nikdy na motor nekvapne ani kvapka vody. Na nohách mám navarené packy z plechu a nazaboria sa mi ani do trávy. Motor má tuščím len 750 W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.162 (?), 15.8.2012 7:49

Mohli by jste mi prosím poradit kde a za kolik lze tuto drtičku koupit?? Nalezl jsem inzerát na bazaru.cz ále ten již není aktivní. Existuje nějaká firma která se zabývá jejich výrobou???

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.8.2012 10:58

Nabízel to soukromník někde na netu,  předpokládal jsem, že toto vlákno založil právě on jako skrytou propagaci. Kontakt už ale nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 15.8.2012 11:47

Výrobek tohoto druhu také nabízela firma VirtuA. Ale je to už dávno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.162 (?), 15.8.2012 12:37

Letos se nám urodilo jablek až hrůza a chci je nějak rozumně zužitkovat. Hledal jsem na netu i nějaké návody na domácí výrobu drtičky, ale nejsem nijak zdatný ve svařování proto u mě výroba ocelové konstrukce nepřichází do úvahy. Na YouTube jsem našel několik ukázek drtiček na jablka ze dřeva které bych si troufám říci zvládl vyrobit, ale nevím zda to je to pravé ořechové. Jedná se většinou o dřevěnou jehlanovitou násypku na jejimž spodku je dřevěný nebo silonový válec do kteráho jsou našroubovány vruty. Válec je poháněn řemenem přes elektromotor. Ještě stále zvažuji zda se pustím do takéto výroby nebo si ušetřím čas a drtičku koupím hotovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.89 (?), 1.10.2012 21:49

sem tam si pujcím přesně tento typ drtiče, je domácí výroby vykon super, motor 3 fázový kW nevím ale určitě to bude přes 1.5kW možná ke 2kW je dost težký, musí ho přenášet 2 lidi. ale pytel (50kg) jablek pošrotuje asi za minutu jeden sype přímo z pytle a druhý přehazuje kýble :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika