Domácí ořechovice



host - 236.138 (?)
28.7.2013 11:45

Záleží na velikosti ořechů a době jejich otrhání. Mně se osvědčil poměr 15 dobře vyvinutých plodů, snadno krájitelných na čtvrtiny (uvolňují hodně nepříjemně barvící šťávy) na 1 L vodky. Po 6-ti týdnech macerace doporučuji precitipaci (sražení) tříslovin 5%-ní roztokem želatiny (cca 40-50 ml). Sražené třísloviny se usazují na dně nádoby, takže se vyčeřená ořechovka snadno sleje a dosladí se podle chuti. V tomto případě získáte ořechovici barevně nerozeznatelnou od fernetu, ale také jsem se již setkal s názorem, že odstraňování tříslovin je škoda. slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 54.254 (?), 10.11.2016 11:54

Nezakalí se, když provedete toto. Sladíte medem až nakonec - ovšem medem rozpuštěným v teplém (nevařit, jen cca do 45 stupňů, ve vodní lázni) rumu a dodaným do likéru přes plátýnko či gázu. Lehce to potom může chutnat po rumu, ale to my právě máme rádi. Kdo nechce rum, ať rozpouští v jiném alkoholu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.36 (?), 10.11.2016 13:48

Nezlobte se, ale nevěřím, že med rozpuštěný v teplém alkoholu neutvoří zákal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 177.228 (?), 10.11.2016 21:50

Neustálou sedimentaci kalu v medových likérech a vínech způsobují bílkoviny, vosk, propolis, stopová množství tuku apod. z medu.
A celá staletí proti tomu výrobci bojují jen dlouhým vařením vodného roztoku medu a sbíráním vysrážené pěny.
Anebo někteří to berou jako známku kvality a upozorňují na to s tím, že v jejích výrobcích je použit tepelně neupravený a neznehodnocený med.
*
Proto zvažte jestli by nebylo dobré si ten Váš postup nechat patentovat anebo aspoň přihlásit jako užitný vzor.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.129 (?), 25.7.2013 22:31

Ahoj všem, mám dotaz pro zkušené ořechovkáře, naložili jsme 30ks ořechů v 1L vodky do jedné láhve a 75ks ořechů v 2L vodky do druhé. Ta první krásně voní ale ta druhá má zápach i dhuť jakoby po acyplirinu, už jste se s tím někdo setkal? Nechce se n8m vylívat 2L vodky, ale skutečně to divně chutná. Díky za radu Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.138 (?), 28.7.2013 11:45

Záleží na velikosti ořechů a době jejich otrhání. Mně se osvědčil poměr 15 dobře vyvinutých plodů, snadno krájitelných na čtvrtiny (uvolňují hodně nepříjemně barvící šťávy) na 1 L vodky. Po 6-ti týdnech macerace doporučuji precitipaci (sražení) tříslovin 5%-ní roztokem želatiny (cca 40-50 ml). Sražené třísloviny se usazují na dně nádoby, takže se vyčeřená ořechovka snadno sleje a dosladí se podle chuti. V tomto případě získáte ořechovici barevně nerozeznatelnou od fernetu, ale také jsem se již setkal s názorem, že odstraňování tříslovin je škoda. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.228 (?), 28.7.2013 11:54

Taky se připojím s dotazem. Můžu do ořechovky použít plody, napadené antraknózou? V dalekém širokém okolí není zdravý ořech, a bylo by mi líto znehodnotit poměrně slušnou jablkovici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.201 (?), 8.1.2014 16:11

to je jasný vodka je slabá tak vám to hnije já luhuji ořechy v šedesátiprocentním calvadosu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.220 (?), 15.7.2015 8:24

V mojom okolí je orechový likér / lebo totálna väčšina tu spomenutých receptov je vlastne likér / veľmi obľúbený a každý rok sa ho spotrebuje čoraz viac. Ja by som snáď všetkým doporučil použité prísady / klinčeky, nové korenie a pod / pred pridaním do pohára rozdrviť. Inak každému likéru prospeje keď aspoň 1/2 roka po odcedení postojí. Chuť je skutočne lepšiayes 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.11 (?), 16.7.2015 11:23

Teď je již trochu pozdě na "naložení"ořechovky, ořechy mají již skořápky, možná tak ještě podrtit v hmoždíři... ale to není ono.

Jinak s autorem souhlasím, čím déle leží, tím lépe chutná!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.116 (?), 16.7.2015 12:43

zaleži ako a kde... V nadmorskej výške cca 400 - 450 m n m sú ešte orechy ktoré sa daju krájať krásne nožom... práve sa tejto činnosti "venujem" laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika