Destilační kolona Keg



Stránky: 1,  2   
host - 131.103 (?) 
9.9.2014 7:53, zobrazeno: 24155x

Zdravím všechny,

Obracim se na vas s dotazem co si myslíte o teto koloně na prodej?

Pripalovani bych řešil vložením kegu do většího hrnce s vodou.

Je nutné u teto kolony jimat zvlášť predkap /methanol/ nebo je zadržen v tech dvou filtrech?

Na teto koloně probíhá pouze 1. Destilace a melo byt hotovo, ze ano?

Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 199.217 (?), 9.9.2014 22:30

Zdravim. Takže to je mašina na pálení vína nebo cukrových (obilných apod.) řídkých kvasů. Ne kvas z ovoce. Bez míchání, nebo dvoupláště to spálíte.  Takže má to tyto nedostatky: - malý napouštěcí otvor, malý vypouštěcí otvor (kohout). Není to dvouplášť. To jsou velmi podstatné nedostatky. Kamoš provozuje něco velmi podobného - 50 l KEG, dvouplášť, topení spirálou 2 x 2 kW, Deflagmátor asi 60 cm naplněn nerezovou vlnou a měděnou vlnou. topení 4 kW. To je někde z Polska. Jinak stejné jako na vašem odkazu. Řízení refluxu vodou z chladiče viz Váš odkaz. Pro dobré výsledky je nezbytné: - pořídit dvouplášť (anebo míchat),  Doplnil plynulou regulaci výkonu spirál (4 kW) a elektronickou regulaci teploty. Po odskoušení a omakání je pálenka velmi dobrá. Jinak by bylo dobré si něco prostudovat - třeba na internetu. Ať se daří   XXXL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.217 (?), 9.9.2014 22:45

Jeste jsem prehledl Vase dotaza ohledne paleni - predkap je nutno odebrat bez ohledu na ty odkalovace. Jejich pritomnost je mi nejasna.  Pali se jen jednou, tedy 1D. Pokud by jste odpojil reflux tak je to klasická 2D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.138 (?), 9.9.2014 23:23

Co je podle Vašeho názoru deflegmátor? Podle mě je to jakýsi "chladič" jehož úkolem je zachytit dokapové složky, které vrací do vařáku a pustí dál žádoucí vonné složky destilátu, které mají nižší bod varu v azeotropické směsi. Že by byl plněn jakousi nerezovou či měděnou vlnou slyším prvně a že už jsem toho slyšel hodně. A pokud na 50 l vařák, proč ne KEG, umístíte něco jako 60 cm "cosi", např se světlostí 20 - 30 mm budete tutově z ovocných kvasů dělat čistý EtOH. Pokud Vám to chutná, tak proč ne. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 131.103 (?), 24.9.2014 19:08

Zdravim,

Udělal jsem první test teto kolony a říkal jsem si ze by vas možná zajímal výsledek.

Kvas: hrušky, precedil jsem cca 30 - 35 l kvasu

Při teplotě v klobouku 85 - 92 stupňů /za refluxem 75 - 81 stupňů/  jsem oddělil z filtru a předků cca 3dcl.

Následně jsem nasbíral cca 3l, kdy počáteční obsah lihu byl 80% a skončil jsem na 50%, odstavil jsem lahev a sbíral jsem az do obsahu lihu cca 30%, kdy výsledné množství bylo cca 1,5 l.

Dnes jsem to jádro dal na otestování do laboratoře, tak jsem zvědavý.

Vůni to ma dost lihovou a ostrou, cirost v 3l dobra, v 1,5l mírný zákal.

Jaký je vas názor, udělal jsem vše správně?

Jinak kotel šel umýt normálně houbyckou, takže žádná velká připálení na.

Dekuji za vas názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.138 (?), 24.9.2014 19:41

Vůni to ma dost lihovou a ostrou...

Ani se nedivím.PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 131.103 (?), 24.9.2014 21:23

Udelal jsem někde chybu??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radiss - (1) - 166.32 (?), 25.9.2014 17:33

Dobrý den.

Jestli topíte pod kegem PB a budete zahřívat švestky k připálení určitě dojde

(vlastní zkušenost).

Vše vyřešíte když dáte na hořák železnou desku (síla např. 3mm), aby oheň nezahříval přímo keg, ale desku a od té se ohřeje keg.

A je vyřešeno připalování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 25.9.2014 22:30

nebo KEG šoupnete do brutaru s vodou a hned budete mít dvouplášť na dřevo...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.103 (?), 25.9.2014 22:40

Zkousel jsem KEG ponořit do velkého hrnce s slanou vodou, ale nedostal jsem v klobouku víc než 82 stupňů a to po dost velké době.

Potom jsem dal na dno KEGu tal z sporáku a výsledek byl sstejny, možná i horší, teplo utíkalo bokem.

Nejlepší varianta se me zatím jeví, časem privarit na spodek 30 l KEG s pojistný ventilem a elektrickým topením na transformatorovy oLej.

Jelikož jsem ale jinak začátečník, zajímalo by me jestli teploty a množství jednotlivých části vam ripada v pořádku?

Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika