Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Síru nepoužívám, nechutná mi a nemám ji rád. Snad s výjimkou síření, dezinfekce sklepa, včelích plástů, sudů, výroby černého prachu apod.
Ale do vína jsem ji nikdy v žádném stavu nepoužil, neměl jsem k tomu důvod.
(Nejsem komerční révový vinař..)
Vždy jsem si vystačil s maximálním omezením přístupem vzduchu nebo pasteraci - ta částečně simuluje i stárnutí, nebo fortifikaci.
*
A žádný  důvod pro síření moštu nebo kvasu pro zvýšení kvality nějakým pyrosiřičitanem, spalováním sirných plátků nebo přímo vháněním SO2 z bombičky taky nevím.
A jak píše p.Šlosar v konečném výsledku to udělá víc škody než užitku.
I když kvasinky jsou v porovnání s nežádoucími mikroorganismy, plísněmi, hnilobami apod. k SO2 velmi rezistentní a až tolerantní až do celkem vysokých koncentrací, přece jen to jejích "práci" trochu omezuje. A taky proto se to používá...
*
Obecně se síření při přípravě kvasů používá jen při zpracování havarovaných surovin. T.j. nahnilých, plesnivých, silně znečištěných atd. a každý poctivý výrobce se tomu vyhne.
*
Proč komerční vinaři síří i rmuty je nabíledni...

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika