Vápnění ořešáku



host - 150.50 (?) 
18.4.2010 22:40, zobrazeno: 16481x

Dobrý den... mám na zahradě stromek ořešáku a bylo mi řečeno, že ořešák má rád, když se okolo měj rozhrabe zem a posype vápnem a zahrne.Tak by mě zajímalo jestli je to pravda a nebo to raději nemám skoušet... díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.4.2010 8:58

Pokud je vápníku v půdě nedostatek, tak to jistě ořešáku prospěje. Je-li půda naopak převápněná, tak mu to spíš ublíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.50 (?), 19.4.2010 16:15

Děkuji za odpověď, ale já nevím jakou půdu máme a ani nevím jak to mám zjistit..tak jestli mi nějak poradíte, jsem totiž zahradník začátečník... díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 20.4.2010 0:17

Je v pořádku? Jestli je, tak to nechte být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.50 (?), 20.4.2010 20:15

V pořádku snad je, já ho zasadila asi před měsícem a zatim nepouští... tak zatim nevim, jen jsem mu chtěla přilepšit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 6.7.2010 4:20

Ořech musí nejprve řádně zakořenit, pak teprve začne růst. Může se stát, že udělá jen pár listů. Občasná důkladná zálivka mu prospěje.  Nevím, do jaké zeminy jste ho sadila. Letos nehnojte, nebo použijte na podzim podzimní hnojení na stromky, vápnění dle potřeby nechte na příští podzim. Obsah vápna zjistíte zkouškou octem nebo papírky na to určené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika