"Táhne" ořešák vodu?



host - 70.58 (?) 
16.5.2010 21:19, zobrazeno: 8461x
Máme na zahradě cca 40letý ořešák. Je to přes půl zahrady, hromada listí... Nerad se s ním loučím, ale chceme ho porazit. Ořešák je na svahu těsně nad domem. Sklepy úplně suché nejsou. Mám strach, že se situace po odstranění ořechu ještě zhorší, protože už mi několik lidí tvrdilo, že ořešák odebírá vodu, která by jinak šla do stavby. Je zde odborník, který tuhle situaci dokáže zhodnotit, nebo má zkušenosti? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 64.250 (?), 8.6.2010 12:18

Taky mne to zajímá! Mívám často vodu ve sklepě pod domem. Ořešák (obvod 195cm, výška stromu asi 20m) je od sklepa 5m, ale asi ho budu muset shodit z obavy o bezpečnost domu i když ořešák vypadá zdravě.Myslím si že snížení koruny(silné větve) by byl začátek konce!  Na odp. čeká Jura K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.196 (?), 17.6.2010 22:45

Zájímavá diskuse - téma.

V jiném, tady příspěvku je napsáno, že ořech vodu táhne z okolí 10 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 78.222 (?), 17.6.2010 23:29

Pro Jura K.

Ořez větví je opravdu začátek konce, prvních pár let se vám bude zdát, že se nic neděje, že si s tím strom poradil, ale pak začnou padat ze stromu větve při větru, později i nejen během větru.Ořešák má mizernou hojivou reakci a podle toho to taky vypadá.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.58 (?), 3.7.2010 18:16
Děkuji za reakce i odpověď, ale ten příspěvek, kde někdo píše 10 m jsem bohužel nenašel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika