Roubování pomocí cilkulárky a vrtačky



Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 79.46 (?) 
23.3.2010 18:40, zobrazeno: 11157x

Dobrý den, pro rozšíření obzorů, na primě jsem shlédl v posledním díle receptáři prima nápadů, jak tam nějaký člověk roubuje pomocí cirkulárky a vrtačky ořešáky. Na můj vkus docela brutální a nezvyklé, ale zjevně mu to fungovalo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 183.242 (?), 23.3.2010 22:32

Můj táta vždycky vzpomínal, že po válce Bulhaři, kteří tady zahradničili a sadařili, přeroubovávali starší stromy, silnější větve také pomocí vrtačky. Ne úplně přesně jako v telce, ale navrtali díru, vsadili roub. Jak přesně nevím, ale syn si na tohle vzpomněl, když v neděli sledoval Primu. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 23.3.2010 22:47

Nu, sám jsem rouboval za plné mízy starší jabloně šroubovákem. Při trochu pružné kůře šlo za ni strčit roub, aniž se podélně rozřízla - stačilo udělat mezi kůrou a dřevem kapsu právě šroubovákem.Nebylo třeba úvazku. Pokud tedy při tom kůra nepraskla. 
Věřím, že kdyby se rozhraní mezi lýkem a dřevem odvrtalo a do otvoru vsunul správně seříznutý roub odpovídajícího průměru, výsledek by byl stejný. Ale zkoušet to nemíním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.73 (?), 9.4.2010 19:27

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak jinak naroubovat ořešák a kdy se roubuje. A jestly jse to dá roubovat i v jiné době než vté co se to může děkuji a naschledanou. děkuji. 16.rambo@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika