Předčasné opadávání lískových oříšků



host - 128.165 (?) 
6.1.2012 17:06, zobrazeno: 6902x

v průběhu letních měsíců nám převážná úroda lískových ořechů na stromě zšedne a opadá. Vniřek oříšků je černý. Franta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 9.1.2012 10:56

Těžko teď soudit, když to nevidíme. Možná nejsou opylena, možná jsou napadena škůdci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 9.1.2012 11:03

mám stejný problém, nejspíš je to nosatec, je třeba odstranit staré spadané ořechy a listí, zahrabe se i 30 cm do země a na rok se vylíhne nanovo, nevěnoval jsem tomu pozornost, měl jsem pod lískou džungli, teď jsem vše vyhrabal a mám tam i slípky, takže je snad sežerou, když se objeví, pokud se budou sbírat staré oříšky, mají dírku?...a hrabat listí, výsledek určitě přijde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.155 (?), 9.1.2012 21:12

pokud jsou oříšky nebo jejich části zčernalé, jedná se o moniliozu- psalo se tu už o ní. Vyžaduje postřik v době květu zjara (např.Baycor, Horizon)

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 24.1.2012 21:30

 Souhlas s Lukasem. Loni v červnu jsem psal, že budu mít nadúrodu oříšků. Nakonec jsem sklidil dvacet procent předpokládané úrody, sotva to dalo rodině do vánočního cukroví. V průběhu léta jsem odnášel nemocné plody po kbelíkách do obecního kontejneru. Předloni mi odešla nejméně polovina takto napadených plodů.

  Mám dva, asi 26 leté keře, odrůdy Halský. Je to jediné ovoce na zahradě, které jsem nikdy fungicidem nestříkal. Ale letos začnu, protože jinak by vnoučatům k louskání nezbylo asi nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika