Plody bez jader



host - 116.7 (?) 
19.9.2013 8:14, zobrazeno: 2929x

Dobrý den, zdravím všechny na fóru; začaly nám padat ořechy, na pohled vypadají krásně. Po rozlousknutí však vevnitř není žádný oříšek, ale jen jakoby pomačkané obalové slupky. Zatím to je ve všech doposud sesbíraných plodech. Je to nějaká zákeřná nemoc? Je mi to moc líto, ještě loni měl spoustu krásných chutných ořechů. Děkuji za vaše názory, Helena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.120 (?), 19.9.2013 21:21

Divil jsem se tomu jen do dnešního odpoledne, kdy jsem zjistil to samé u ořechů jednoho z mých ořešáků - hned vedle stojící (jiný - semenáč) toto nemá. Nikdy před tím jsem to nezaznamenal - co plod, to vyhnilé a sesché jádro. Oba stromy jsou sice napadeny houbovou chorobou nebo bakteriózou, ale to už více méně každoročně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 20.9.2013 13:23

Prvé plody, které padají na zem bývají napadené parazitem. Stává se to nejen u ořechů, ale i u jablek, hrušek, švestek, meruněk... Obvykle se ořešáky chemicky neošetřují, takže těch 5-10% prvých plodů po velmi teplém a suchém létě musíte odepsat. Letos se obaleči a jiní parazité "okotili" vícekrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika