Pistacia vera



host - 65.36 (?) 
5.9.2011 11:53, zobrazeno: 16788x

Ahojte, chcel by som poradiť ohľadom pestovania pistácie pravej zo semena. Dnes (5.9.2011) mi došli semiačka a neviem, či ich mám zasadiť už teraz, či rastlinky vzídu a mám ich dať zazimovať, alebo s tým mám počkať až do budúceho roku na jar? Ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 158.32 (?), 21.9.2011 10:22

vysadiť čo najskôr, strácajú rýchlo klíčivosť. do zimy ešte niečo podrastú - umiestniť na plné slnko. zálievka normálna ako u ostatných rastlín. pozor na huby pri klíčení, dokážu zničiť celé semienko! preto je dobré použiť fungicídy, aj viackrát. po vklíčení je pestovanie nenáročné, vyžaduje o niečo ľahšiu pôdu. veľa šťastia :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.36 (?), 21.9.2011 13:58

ďakujem za odpoveď :) Bohužiaľ sa zo semienok vykľula pravdepodobne pistácia čínska (semienka vypadajú úplne inač ako oriešky v obchode, viď obrázok), ale pokúšam sa zohnať ozajstné semienka. Neviete mi poradiť, kde by sa dali zohnať? Ďakujem

pistacia
pistacia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.32 (?), 7.10.2011 13:28

skuste obchody, kde predavaju orechy pre papagaje. obcas mavaju pistacia vera natural, neprazene. ale ked objednavat, tak teraz a hned vysievat! ked su dlho skladovane, klicivost prudko klesa... ja som horko-tazko vypiplal z 200 g 3 kusy rastliniek... zavisi, aku chytite zasielku a ako vam to bude plesniviet pri kliceni. vela stastia!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.2 (?), 2.5.2014 14:48

tak ja som si zohnal 100ks semienok pistacie vera...2 dni ich treba nechat namocene vo vlaznej vode..potom ich zasadit do vzdusneho substratu..mne sa osvedcilo kokosove vlakno s perlitom..uz po 5dnoch vyhanali niektore semienka korienky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.2 (?), 13.8.2014 8:05

tak toto je par kusov z 28 pistacii co mam zo semienok kupenych cez ebay

pistacie
pistacie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kohba - (21) - 31.24 (?), 31.7.2014 20:02

Pěstování pistácií ze semen koupených na aukru, od kdovíjakého dacana je, s prominutím, pitomost.

Pistácie jsou rostliny dvoudomé, tedy odděleného pohlaví. Semenáče kvetou až za cca. sedm let a teprve poté zjistíte jejich pohlaví, lepší koupit roubovance.

Lze úspěšně u nás pěstovat i venku, v teplejších oblastech a ne na mokřinách, má raději sušší zem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.129 (?), 27.5.2017 9:16

Letos snad ochutnám, jakou máte násadu? Mají se pistácie nějak řezat?

pistacie
pistacie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.50 (?), 23.4.2019 20:10

Kde se prosím dají sehnat roubované sazenice Pistacie vera? Lze u nás pěstovat ve venkovním prostředí? Jaké jsou zkušenosti? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.203 (?), 7.7.2022 7:41

Dobrý den, přidávám se k příspěvku, kde sehnat prosím roubovance pistácií? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika