Ořez stromu



Stránky: 1,  2   
host - 185.18 (?) 
6.2.2010 20:14, zobrazeno: 16339x

Protože náš ořešak je strašně vysoký a špatně se ořech otřepávají, chtěl bych vrch koruny ořezat a tím celý strom snížit.Poradí mi někdo jak to udělat aby z ořezaných větví nezačaly znovu nahoru vyrustat větve. Nějaká bandáž nebo něco takového.Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 6.2.2010 20:46

Starší ořešáky je lepší moc neřezat, ořechy vám opadají samy i bez sklepávání.          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 7.2.2010 6:53

Ořešák nesklízím otloukáním, jak si to někdo dokonce chválí, ale uvažují o jeho prosvětlení a pozvolném zmlazení s hloubkovým pohnojením.Má oproti dřívějšku mnoho drobnějších plodů a dost nevhodných a proschlých větví.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 8.2.2010 15:43

Já bych se do zmlazování nepouštěl, odstranil bych akorát suché větve.Ořešák má špatnou hojivou reakci.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.15 (?), 8.2.2010 15:52

Ořešáky se řežou za vegetace.  Snížení koruny je nesmysl. Velikost plodu je daná geneticky. Pokud jsou ořechy malé, lepší to nebude.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 8.2.2010 16:58

Velikost plodu je sice dána geneticky, ale jistě uznáte, že stromek, který živoří nebude mít stejně velké plody jako stromek, který má živin atd. dostatek. Viděl jsem již několik starých semenáčů vl. ořechu, u kterých se s postupem času semena zmenšovala až na velikost téměř většího lískového ořechu. Takže bez živin to nejde!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 8.2.2010 18:16

Před lety jsem omladil několik ořešáků řezem na pařez, velice se to osvědčilo.Nově vyrostlé stromy jako by rostly rychleji a plodí celkem slušně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 8.2.2010 18:24

U způsobu zmlazení řezem na pařez bych se bál, že až vyhnije pařez, začnou se stromy vyvracet.Takto pokáceli u nás v nedalekém lese asi před 10 lety kus akátového lesa a následné výmladky postupně začínají padat k zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 8.2.2010 18:37

Akáty by se měly řezat plošně a kmínky potírat Roundupem. (Nehledě na jejich výhodu pro včely.) Je to invazní druh, navíc alelopatický - nic pod ním neroste! Ničí spoustu krásných míst. (malá odbočka)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 8.2.2010 20:15

Ošetřil jsem takto pět stromů v rozmezí dvaceti let, Vámi udáným neduhem netrpí dosud žádný z nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika