Nemocný ořešák



Stránky: 1,  2   
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?) 
29.6.2008 23:00, zobrazeno: 16889x

Mám dost velký ořešák, má skvělé ořechy, ale letos se na něm objevily hned dvě choroby. Může mi někdo poradit, co to je a jak se toho zbavit? Ořešák je tak velký, že asi nepřichází v úvahu postřik celého stromu. Bude stačit na podzim zlikvidovat listy a případně postříkat zem pod ním? Děkui za rady.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 2.7.2008 8:00

Prosím, zkuste se někdo mrknout na ten ořešák, co mu je, díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.1 (?), 21.7.2008 11:53

Připojuji se k žádosti o radu, přesně toto mám na svém stromě také. Ovšem v mém případě je to stromek mladý, eště neplodil. kromě těchto deformací listů vypadá zcela zdravý a roste bez problémů. děkuji Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 21.7.2008 11:58

Vypadá to na hálky roztočů. Pokud toho neni moc tak s tím není třeba nic dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 27.7.2008 10:29

A takhle vypadají listy toho ořešáku dnes. A je jich napadených skoro polovina, no prostě moc. Tak prosím, co s tím?

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 27.7.2008 14:19

Paní Olino, můžu vás aspoň utěšit? Takové věci se objevují v různé míře na našich ořešácích skoro každý rok, ale stromy plodí a zatím nikdy nechřadly. Snad proto, že jsou obrovské, takže už toho asi přestály hodně. Jak starý je váš strom? Na fotce je vidět, že má nasazeno na pěkné plody, snad nebude tak zle...?

Letos pozoruju na naší zahradě většinu toho, na co si tu lidé stěžují (mšice až černo, spála, zjara olámané větévky, hálky-u nás na smrkových letorostech etc.). Taky ale sleduju, že keře všeho druhu neuvěřitelně narůstají, např. komule či tušalaj mají nečekaně veliké listy a dlouhá internodia. Takový je rok a kdo ví, jaký bude ten příští. Nezoufejte. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 27.7.2008 20:19

Díky za útěchu. Jak je starý nevím přesně, ale tak 15 až 20 let, sázela ho moje maminka. Je vysoký do prvního patra a máte pravdu, ořechů má hodně. Opravdu mu to nějak viditelně nevadí, jen to není vzhledné. A těch škůdců a chorob mám letos požehnaně snad na všem, co na zahradě roste. Ani jsem nikdy nevěděla, že to všechno existuje. Letos je toho fakt moc. Snad bude normální česká Ladovská zima a všechna ta havěť vymrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 27.7.2008 20:43

Proboha jen to ne!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 2.3.2011 22:59

Ten rok, kdy se toto objevilo na listech mého ořešáku jsem listí spálil a nedal do kompostu.Pro jistotu, aby se napadení nerozšiřovalo. Kompost ten rok nebyl nic moc. Proto by mne zajímalo, co je to za chorobu. Možná by věděl pan Jiří Kamiš.Prosím odpovězte kdo víte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mirek_Novák - (4) - 73.1 (?), 28.2.2010 11:46

Zkusím oživit tuto diskuzi. Přesně to samé jsme měli loni na ořešáku také. Je to mladý stromek, máme ho druhým rokem. Neví někdo, co je to za chorobu a jak ji předejít.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika