Mandlový keř. Jaký pořídit?



Stránky: 1,  2   
icedee - (10) - 211.200 (?) 
17.10.2012 21:21, zobrazeno: 11327x

Plánuji zasadit mandlový keř ke sbru mandlí. Vůbec nemám zkušenosti jakou odrůdu vybrat. Prosím o radu.

Moc děkuji za rady, nápady, doporučení

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 17.10.2012 22:08

Jestli jsem si to všechno stačil správně poznamenat, sháníte: třešeň, révu, borůvku, jabloň, broskvoň, hrušeň, mandloň a jahodník. Vše s velkými plody, odolné a výborné chuti. (Možná jste ještě do příslušných sekcí fóra nestihl napsat, že sháníte i slivoň, ořešák a melounovník, abyste měl kompletní sortiment ovoce). Tak bych vám chtěl poradit, že nejlepší bude, když si seženete aktuální katalog firmy Starkl, či Bakker. Tam najdete vše potřebné v té nejvyšší kvalitě, samozřejmě že i s názornými fotografiemi.  Vybrat si z této nabídky už bude pro vás snadné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 18.10.2012 1:11

Tak jo, vypadá to vtipně, ale divné to není. Pán vysazuje novou zahradu a hledá to nejslepší a pořád dumá, co by tak ještě mohl mít. To jsem řešila taky a ještě každý rok něco přidávámsmiley A není nad rady těch, co mají s jistým druhem ovoce zkušenosti... rozhodně je to jistější než věřit bludům, co píšou v nějakém reklamním kataloguwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 18.10.2012 12:44

Ale chtělo by to, aby p.Martin napsal něco o té své zahradě - polohu, světové strany, zeminu, jestli tam fouká, nebo je chráněná ve městě u domu... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.200 (?), 21.10.2012 21:46

Všem děkuji za cenné rady. Díky nim jsem vybral, objednal, zasadil a nyní se budu těšit na úrodu :-)

Ještě jednou Děkuji

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.143 (?), 17.10.2012 22:09

Vyberte odrůdy Vama a Zora, kvůli opylení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 18.10.2012 13:15

Pro Martina: mandloně nebývají keře, ale dost velké stromy.

S keřovitými okrasnými mandloněmi výšky 1 m (mandloň nízká) nebo cca 2 m (mandloň trojlaločná) se ovocná mandloň nedá srovnávat.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 18.10.2012 16:38

Jestli můžu poradit k tématu, tak na výběr toho u mandloní zas tak mnoho není. Ve školkách se dají koupit odrůdy Nikol, Vama, Zora, Sladkoplodá krajová. Občas i něco jiného, ale obchodníci dost v mandloních zaměnují odrůdy nebo si vymýšlí, protože to moc lidí stejně nepozná. Ta posledně jmenovaná mě zklamala, divně roste, plody taky nic moc. Ostatní bych koupil podle toho, zda chcete mít mandle s trvdou slupkou (Zora), nebo měkčí. Spíš než volbu odrůdu bych zvažoval, zda mám vhodné podmínky pro pěstování mandloně. V chladnějších polohách květy na jaře zmzají a stromy namrzají. Mandloně chcou holt teplé lokality.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 6.11.2012 17:44

jak nejlépe zapěstovat kourunu mandloně, jaká koruna je nejvhodnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 6.11.2012 22:36

add HONZA

Máte pravdu, s těma podmínkama. Já, navnaděná tady diskusema,  dneska v zahradnictví:,,a ještě dvě mandle" a zahradnice na mne vyvalila oči:,,k vám?? Tak to v žádném případě! U vás mandloň ani náhodou..." Ví, ve které vesnici bydlímwink

No a mám po...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika