Mandloň



Stránky: 1,  2,  3   
host - 40.1 (?) 
23.2.2009 10:57, zobrazeno: 42683x

Dobrý den,

uvažoval jsem že bych vysadil u svého domu mandloň, potřeboval bych poradit odrůdu. Děkuji

Petr 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 15.12.2009 18:53

hm, je to dost veliký strom. Ve Valticích ve výzkumáku měli odrůdy.Když jsem byl malý, tak se v obchodě prodávaly dvojí mandle.Sladké a hořké.
říkalo se, že těch hořkých se smí sníst jen jedna denně, dávaly se spíše jako příchuť. Jsou ale i lidé, kteří propagují jíst mandle jako protirakovinnou látku, nebo i semena meruněk, doporučují je opražit. já to nezkoušel, je to prý moc zdravé.Dalo by se to asi i naočkovat na broskev.
Mandlon kvete docela pěkně, většinou asi bíle. Ale mám dojem, že jsem kdesi viděl i něco růžového a říkali, že je to mandlo%n.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.8 (?), 7.7.2011 2:28

Na mandloňě v našich podmínkách je "dlouho zima" může se stát, že nezarodí..potřebují nemrazivou suchou zimu..avšak u baráku, kde je chráněná, přežít a rodit může. Mandloňí je na netu ke koupi dost..myslím, prodejci že poradí.  Doporučil bych jiné oříšky..a to křížence ze severní Ameriky, které zvládnou velkou zimu. Hikany

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.40 (?), 9.2.2020 11:07

Dobrý deň, potreboval by som vedieť aký veľký strom narastie ak je podpník broskyňomandľa(GF677) a aký veľký narastie naštepený na mandľovom semenáči. Mandle tiež vidím predávať na broskyňových semenáčoch, ale tam predpokladám menší vzrast čo mi nevyhovuje tak to ma nezaujíma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 7.7.2011 17:10

Pokud máte podmínky pro pěstování mandloní, tak bych vám doporučoval naše odrůdy - Vama nebo Zora. Sladkoplodá krajová mě chutí zklamala a na roztloukání aby jste si vzal pořádné kladivo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 8.10.2011 21:00

Opravuji svoji poslední reakci ze 7.7. 2011 o tvdosti odrůdy sladkoplodá krajová. Po tom, co mi letos poprvé zaplodily mandloně kupované se štítkem s názvem: Mor. sladkoplodá, jsem zjistil, že mi prodaly tři různé odrůdy. To mohu doložit, mám schováné i jmenovky. Podle atlasu by měla mít sladkoplodá krajová skořápku poloparírovou, korkovitou.  Jedna znich by to opravdu mohla být (č. 8). Další "Mor. sladkoplodá" má daleko nejtvrdší skořápku ze všech mandlí (č. 7), které jsem kdy viděl. Mám podezření, jestli to není dokonce broskvomandloň. Třetí typ má zase mandli protáhlou a naprosto papírovou, korkovitou tak, že se dá vpohodě loupat v ruce (č. 1). Ještě jsem si koupil v Uherském Hradišti Zoru a Vamu (č.9). Z obou se nakonec vyklubala Vama. Mimo tyto čtyři, mám ve svém okolí i další mandloně viz foto a ještě jednu planou, kteou jsem si zasadil jako semenáč hořké mandloně, ale nestilh jsem už naočkovat. Letos měla poprvé mandle a já s překvapením zjistil, že jsou sladké. Mandle jsou velmi pohledné a velké, jádro je průměrné velikosti. Mohla by to klidně být nová odrůda. Výborně se setřepává ze stromu, dobře loupe,  strom je zdravý a velmi vitální. Pokud by někdo mohl poznat mandle ozančené jako čísly 1,7, 8, byl bych vděčný.

typy mandlí
typy mandlí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 127.152 (?), 8.10.2011 22:19
Honzo, téměř dokonalé foto! (Chybí pouze měřítko.) Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 9.10.2011 10:07

Dík za pochvalu. Původně jsem tam měl jako měřítko krabičku od sirek, ale mc se v blesku leskla, tak jsem ji dal pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.211 (?), 27.1.2013 10:10

Dobrý den, v zahradnictví mají odrůdu: Mandloň Supernova, je prý samosprašná. Nevíte někdo něco o této odrůdě? pod názvem supernova nemohu nic najít.

Mám ji objednanou a chci ji zasadit blízko: Broskvoně Melitopolski (má to být broskvošvestka).  Nebude jim to vadit? Třeba, že by se mohli nějak zkřížit, či co?

Jsem naprostý laik, kolik místa zhruba mandloň v dospělosti zabere?

Velice Vám děkuji za info. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.218 (?), 13.4.2012 22:20

já mám 3 stromy mandloně s plody jako číslo 1 a kupoval jsem ji jako mor. slakoplodou taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika