Líska ve skalce



host - 207.66 (?) 
4.4.2012 11:26, zobrazeno: 3016x

Dobrý den, Na poměrně velké skalce máme v rohu malý lískový keřík, který tam vyrašil patrně zásluhou veverky (pozemek je u lesa). Zatím mi tam nevadí, je asi metr vysoký s asi 8 výhony, takže má i pěkný tvar. Mám ale strach, jestli půjde v "okrasném stavu " udržet i nadále, nebo je to nemožné a bude lepší ji přesadit. Nevadil by mi keř 1,5 - 2m vysoký, jde mi jen o jeho tvar. Dá se líska střihem udržet v nějakém přijatelném tvaru, nebo se vymkne kontrole? Díky Jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.4.2012 14:17

Divoce rostoucí lísku na skalce nejspíš nezkrotíte.
   Malinký lískový semenáček, vlastně klíčící oříšek jsem předloni vysadil do školky mezi podnože. Před 3 dny jsem vykopával keř velikosti dospělého rybízu s mohutnými kořeny a dost jsem se při tom zapotil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 5.4.2012 0:50

Lísku nejde udržet malou :-((( , dejte tam jiný keř (a brzy, nebo ji nevykopete bez porušení okolí).            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.66 (?), 5.4.2012 9:18

Děkuji za odpovědi, Jak psal pan Vysloužil opravdu teď vypadá jako vzrostlejsí rybíz, lístečky má po celé délce výhonú, takže je to taková zelená koulička a bylo mi ji líto. Ale protože vím, jak vypadají lísky u sousedů, kteří z nich mají něco jako živý plot, tak jsem se raději zeptala. Habr je také původně strom a dá se tvarovat, takže jsem doufala, že možná něco podobného půjde i s tímhle. Ale jak vidím, jinde ji bude mnohem lépe. Asi pomaže do lesa   :)) Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika