Líska obecná - skoro bez ořechů



Stránky: 1,  2   
host - 164.30 (?) 
2.10.2006 16:46, zobrazeno: 36946x
Pořídil jsem si zahradu a na ní je velký keř lísky, na jaře měla spoustu květů ale teď skoro žádný ořech. Pomohlo by lísku prořezat a jak? Děkuji za radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 1.251 (?), 2.10.2006 23:21
Jestli tam ořechy byly a teď na podzim záhadně zmizely, nejspíš je to práce veverek. Pokud je zahrada trochu hustší, aby mohly většinu cesty putovat po stromech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.140 (?), 3.10.2006 7:46
Ajajajaaj, to bude asi klasicky sexualny problem: Neni s kym. Vacsina liesok je cudzosprasnych, cize trosku zjednodusene to funguje ako ocko a mamicka. Mamicka-lieska sama, ani ocko-lieska sam - to nefunguje. Aspon v risi liesok. Mali sme obdobny problem a vyriesili jednoducho tak, ze som kupil v zahradnictve niekolko inych liesok (asi tri rozne druhy) a problem prestal. Napriek tomu, ze nove liesky su este male, velka stara lieska bohate zarodila. Asi to na opelenie stacilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.193 (?), 15.3.2007 22:10
Já mám s lískou trochu jiný problém. Mám jich několik ( různé odrůdy) nasadí vždy mnoho oříšků, ale ty postupně začnou měknout a hnědnout až černat a zbude jich nakonec jen velmi málo. Vypadá to jako nějaká houbová choroba, ale zatím se mi nepodařilo zjistit co by se s tím dalo dělat. Nemá někdo dobrou radu? Předem děkuji za všechny, kteří mají stejný problém.
Mladý zahrádkář.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.143 (?), 6.4.2007 21:55
Tak já mám také problém s lískou, ale zas jiný. Plody sice jsou, ale ve skořápce jsou malé dírky a oříšky nikde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 7.4.2007 15:48
Cervivost spusobuje nosaty brouk ktery prezimuje v zemi pod kerem nejlepe pod keri chovat slepice ty brouky vychytaji,kdyz plody zcernaji vetsinou hodne prsi pak napadnou orisky houbove choroby chtelo by to neco proti tomu podobne jako na vlaskych oresich je antraknosa take se musi strikat v prodejnach vam poradi pripravek mozna by zabral i kuprikol.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.190 (?), 5.8.2010 10:07

Mám krásnou na pohled zdravou lísku, která každý rok bohatě kvete. Plody však v průběhu července opadají. Mají nahnědlou barvu a jsou seschlé. Zřejmě se jedná o nějakou houbovou chorobu nebo plíseň. Poradí mi někdo jakým postřikem lísku ošetřit a v jakém období? Děkuji Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.106 (?), 14.10.2010 15:50

Mám také zdravou mladou lísku, dva roky. Potřebuji vědět, kdy a o kolik (a zda vůbec) ji mám ostříhat.

Mladá pěstitelka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 14.10.2010 18:23

Lísku jsem pěstoval ale ve formě velkých keřů. Nějaký rok to trvá asi 5 než začně plodit ale poznáte to na jaře, že má jehnědy. Bez těch to nejde. Neřezat a pětovat formou volného keře, když tak některý výhon ze země uřezat, tedy omezit rozrůstání. Lísku nepěstuji. Ořechy odnášely ptáci různí i ten známý ořešník, veverky, po zemi to stěhují hlodavci tedy pokud byla úroda nečervivých což způsobuje nosatec lískový a proti tomu se těžko bojuje. Ze začátku pěstování to ujde ale potom se usídlí v zemi pod lískou a už je s ním problém. On přebývá v zemi a na jaře chodí klást vajíčká a vylíhnutý (a vypasení se v ořechu) se stěhuje opět do země. Slepice pod ořechem pomáhají v likvidaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.10 (?), 8.9.2011 14:44

dobrý den, a jiná pomoc proti tomu nosatému broukovi není (než ty slepice)??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika