Líska na kmínku



Stránky: 1,  2   
host - 60.245 (?) 
20.5.2012 14:07, zobrazeno: 17470x

dobrý den,
prosím Vás o radu. V jedné ovocné školce jsme koupili naroubovanou Lísku na kmínku - někdy během března jak už bylo hezky. Byla v konteineru. po zasazení do země měla jen malou snahu nasadit pupeny i listy. na fotce je momentální stav. Můžete mi poradit jak ji ještě zachránit, tedy pokud to ještě jde?? jestli jsme ji třeba nekoupili pomrzlou... jsme laici, začáteční zahrádkáři.Kmínak by měl být líska turecká a korunka líska Hallská.
Nevíte kde bychom takouvou lísku mohli sehnat, pokud se tahle nepodaří zachránit?Moc Vám děkuji za rady. Jaroslav


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 60.245 (?), 20.5.2012 14:09

líska


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.245 (?), 20.5.2012 14:10

západní čechy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 20.5.2012 21:20

Zaléváte v měřítku alespoň kýbl najednou? V dubnu by jí pomohl sáček s větracími dírkami, ale teď už nevím, bude hodně teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.30 (?), 18.9.2012 10:27

Dobrý den,

chtěla bych zasadit v Lednici na jižní Moravě k plotu třeba 2 keříky lísky. Jsme u řeky a je tam písčitá půda.Hlavně mě ale zajímá odrůda - chtěla bych co největší oříšky, sladké a s tenkou skořápkou. Ve starých vilách v Brně vím o takových lískách, možná ještě zasazené před mnoha lety. Nevím ale, jak se jmenují. Jsou výborné. V porevolučním nadšení jsem zaplatila 300,- za nějaký úúúžasný hybrid, který mi strašil 20 let na zahradě, urodily se na něm 3 oříšky (opravdu), červivé, dva roky po sobě. Vykácela jsem ji. Tak abych si znovu nenaběhla. Děkuji   M. Tomšíková, Brno   tomari@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.114 (?), 18.9.2012 13:02

Mám zasazeno 5 druhů lísek – největší plody z nich má Webbova a Hallská. Už to nejsou keříky, ale obrovské keře 5 – 6 m vysoké. Doporučuje se zasadit kvůli dobrému opylení vedle sebe min. 2 - 3 různé odrůdy. Nejtenší skořápku má u mě na zahradě Lombardská červená, kterou proto nejvíce vyzobávají strakapoudi. Obě shora uvedené velkoplodé lísky mají podstatně silnější skořápku, která většině ptáků lépe odolává (veverkám ale ne).  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.170 (?), 18.9.2012 22:22

Dobrý den.

Připojuji, podle mého názoru zajímavý, odkaz na internetové úložiště k tématu líska. Je to fotokopie starší knihy, kterou pro poučení pěstitelů lísek někdo, zasluhující uznání, převedl do internetové podoby. Takže biologie a agrotechnika lísky je ke stažení na následující adrese. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.114 (?), 18.9.2012 22:48

Díky za odkaz, je to velice zajímavá a použná kniha. KB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 18.9.2012 23:12

Lísku jsem přestal pěstovat ze dvou důvodů. Přemnožení nosatce a ptactva ořechů chtivých (strakapoud, sojka a snad i žluna), kunu veverku a plcha ani nepočítám. Takový ořešník se neukáže celý rok ale jakmile jsou lísky dozrávající tak přiletí a ne jeden a odnáší celé růžice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 19.9.2012 11:07

S nosatčíky už nemám problém. V době, kdy stříkám švestky proti pilatce, ošetřím zároveň i lísky a je pokoj. Zatím jsem nalezl pouze jeden napadený plod.

Ale moniliu se mi zatím nepodařilo potlačit dostatečně. Ztráty jsou dosud veliké, i když menší než bývaly. Ošetřoval jsem fungicidy jen v době květu a chtělo to ještě v 2. půli července.

Včera jsem také zjistil, kdo mi oříšky vyžírá. Pravidelně jsem totiž nacházel na stejném místě pod keři vyklované skořápky. Až včera jsem zloděje načapal.Byl to strakapoud velký. Někde nahoře na některém kmínku si našel "kovadlinku", kde oříšky rozbíjí, a proto zůstávají skořápky převážně na jednom místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika